Facebook Home ile mobil cihazlar daha sosyal

faceboo%20khome

Facebook, yeni projesi facebook home’u duyurdu.

Facebook Home‘u, “Arkadaşlarınızı telefonunuzun merkezine yerleştiren uygulamalar grubu” olarak tanımlayan facebook, “Facebook Home gibi bir başka telefon, uygulama veya işletim sistemi daha önce hiç olmamıştı.” diyerek mobil cihazlara iddialı bir giriş yapacağının sinyalini veriyor.

Google Play‘den android işletim sistemine sahip cihazlar içinücretsiz olarak indirilebilecek olan facebook home, android deneyimini en üst düzeyde yaşatmayı hedefliyor.

fb-bildirim

HTC First ile tanıtılan ve android tabanlı cihazlarda kullanılabilecek olan Facebook Home‘un bazı özellikleri sadece HTC First telefonlarda aktif olacak. Mesela çağrılar, etkinlikler, Facebook güncellemeleri gibi bildirimlerin tümü HTC First telefonlarda kullanılabilirken, diğer telefonlarda sadece facebook bildirimleri alınabilecek.

Facebook Home ile telefonunuzu açtığınız veya giriş düğmesine bastığınız andan itibaren Haber Kaynağı‘nızdan gönderiler görmeye başlarsınız. Kapak akışı arkadaşlarınızın o anda paylaştığı fotoğrafları, durum güncellemelerini, bağlantıları ve diğer şeyleri gösterir.

Sohbet Balonları ve Messenger ile diğer uygulamaları kullanırken bile arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

fbsohbet

Facebook Home 12 Nisan’da Google Play Store’da yayınlanacak ve ücretsiz olarak indirebileceksiniz.

Facebook, Android cihazınıza üç adımda yükleyebileceğinizfacebook home‘un, tüm özelliklerden faydalanabilmeniz için,Messenger ve Facebook uygulamalarını yüklemenizi öneriyor.

Android için Facebook Home, HTC One X, HTC One X+, Samsung Galaxy S III ve Samsung Galaxy Note II dahil, belirli cihazlar için Google Play Store’dan indirilebilir.

Facebook Home deneyimini HTC First ile yaşamak isteyenler99$ karşılığında att.com üzerinden ön sipariş verebilirler. HTC First’ün siyah, beyaz, soluk mavi ve kırmızı renkleri bulunuyor.

Facebook Home uygulamaları ile ilgili daha fazla bilgi için facebook.com/home adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Natro Blog
Tarih:
Hit: 945
Yazar: Daniel-KooYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.