Facebook:Hangi Dev İsimle Ortaklık Başlıyor

Dünyanın en büyük sosyal ağ sitesi Facebook ile zengin internet içeriğinin lideri Flash'ın sahibi Adobe iş birliğine gidiyor. Geçtiğimiz son baharda ilk kez iş birliği konuları ile ilgili olarak bir araya gelen iki dev firma, "zengin sosyal internet içeriği" üretmeyi kolaylaştırmak üzerine görüş alışverişinde bulunmuşlardı. Facebook'un şu anda en popüler 20 uygulamasında 12'si hali hazırda Flash alt yapısına sahip. İki firmanın iş birliğinin amacı, Facebook uygulaması geliştirmek isteyenler için özel ve çok daha pratik bir yöntem üretmek.

Bu sayede em Facebook'un içeriği daha da gelişecek, hem de sizlere daha önce ilettiğimiz MySpace ve Microsoft'un Flash alternatifi Silverlight üzerine yaptıkları anlaşmaya karşı Flash'ın pazar payı kaybetme riski ortadan kaldırılmaya çalışılacak.

Her iki firmanın da bu konuda en çok güvendiği nokta ise Flash'ın ActionScript 3.0 özelliği. Özel olarak hazırlanacak AS 3.0 kütüphaneleri Facebook için uygulama geliştirecek yazılımcıların hem işlerini kolaylaştıracak, hem de zaman kazandıracak.

Facebook için Adobe'nin özel olarak hazırladığı sayfadan konuyla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmanız mümkün.

Tarih:
Hit: 712
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.