FBI ve CIA’nin Gizli Dokümanları İnternette Düştü

LulzSec adlı Hacker grubu internette terör estiriyor. CIA’ye yapılan saldırıdan sonra şimdi de FBI’in gizli dokümanları ele geçirildi. Top Secret olarak adlandırılan bu dokümanlar Torrent sitelerinde kol geziyor.

LulzSecurity ya da diğer adı ile bilinen LulzSec, internettin korkulu rüyası oldu. Mayıs ayında faaliyetlere başlayan bu Hacker grubu, internette önüne çıkan herkese saldırımaları ile ünlendiler.

Birçok sistem yöneticisinin çekindiği bu grup, hükümetlerin internet sitelerine ve sunucularına da korkusuzca  saldırıyor. LulzSec, hiçbir şeyden çekinmiyor. Öyle ki Amerika Birleşik Devletlerinin gizli servisleri bile bu gruptan nasiplerini aldılar.

LulzSec, Haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri gizli servisi CIA‘nın sunucularını  DOS saldırılara etkisiz hale getirmişti. Amerikalı televizyon kanalı Fox ve PBS‘e de saldıran LulzSec, Sony, Nintendo, Eve Online  ve Bethesda’yı da kurbanlar listesine dahil etti.


 

LulzSec, tüm dünyaya internetin ne kadar güvensiz olduğunu göstermek istiyor.

 

LulzSec’in son icraatı FBI’ya saldırmak ve FBI sunuculardaki gizli dokümanları çalmak. Çalınan veriler, nispet olsun diye internette koyan bu grup, bu dosyaları herkesin erişimine açtı.

Ünlü bir Porno sitesini de Hackleyen LulzSec,  kayıtlı olan üyelerin isimlerini ve eposta adreslerini de internette yayınladı.  Bu listede üst düzey yöneticilerin de olması büyük tepkilere yol açtı.

Günümüzde yaklaşık 150 000 kişi bu grubu yakından takip ediyor. Grubun oluşturduğu güvenli telefon hattını arayan kişiler, LulzSec’e yeni hedefler belirlemede fikir veriyorlar.

Hükümetler durumun ciddiyetinin farkında ve LulzSec üyelerini bulmak için düğmeye bastılar. Amerika birleşik devletleri ve İngiltere’de birçok şüpheli göz altına alındı. LulzSec bunun üzerine Anonymous adlı Hacker grubu ile kavgasını bitirdi ve ortaklaşa hareket etmek için anlaştı. Bundan sonra Anonymous ve LulzSec güçlerini birleştirerek çok daha büyük hedeflere saldıracağı tahmin ediliyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1133
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.