Girişim Günleri İstanbul 2008

ABD'de 2007 yılında başlatılan ve internet tutkunlarının geliştirdikleri dünyanın ilk ticari fikir platformu olarak tanınan, bu güne kadar sadece ABD, Almanya ve İsrail'de organize edilen startupweekend isimli etkinlik, 30-31 Ağustos 2008 tarihleri arasında İstanbul'da"Girişim Günleri İstanbul 2008" adıyla organize ediliyor.

İstanbul'da yapılacak olan etkinlikte Türkiye'deki internet tutkunları ticari fikirlerini tanıtma ve gerçekleştirme fırsatı bulacak. Haftasonu boyunca devam edecek etkinlik süresince katılımcılar, üçer dakikalık süre içinde girişim fikirlerini katılımcılara sunacaklar. Her katılımcı üç dakika içerisinde sunumunu yapacağı fikre, diğer katılımcıları ikna etmeye çalışacak. Fikirler sunulurken hedef kitle ve girşimin dayanağı özellikle önem taşıyacak.

Yapılan sunumların ardından katılıcılardan en fazla oyu alan girişim fikri, üzerinde çalışılmak üzere seçilecek. Seçilen fikrin şirket haline dönüştürülebilmesi için haftasonu boyunca gerekli bütün hazırlıkların yapmasının ardından, aynı gün etkinlik sonunda tüm katılımcıların ortaklığıyla şirket haline dönüştürülecek. Etkinliğe katılanlar çok ortaklı bir limited şirketin ortağı olarak etkinliklerden ayrılacaklar.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 839
Yazar: grey-cellsYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.