GMail'de büyük yenilik: Telefon Görüşmesi yapın

 Bugünden itibaren google kullanıcıları Gmail üzerinden normal veya cep telefonlarını arayabilecekler. Arama sırasında sunulan özelliklerde kullanıcılara kolaylıklar sunmak için tasarlanmış. Cep telefonlardaki arama bekletme servisine benzer olarak Gmail üzerinden yaptığınız telefon çağrılarınızı durdurup bir süre sonra kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

/Uploads/Media/Doc/2000-2015/EXT/4291-03052300.jpg
Ayrıca bir telefona çağrı yaptığınızda dışarıdan bir çağrı alabiliyor ve bu çağrı ile birlikte konferans özelliğini kullanarak tüm görüşmeleri aynı platform üzerinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Şimdilik konferans sistemi iki telefon kullanıcısına kadar izin veriyor, fakat konferansa Gmail kullanıcılarını da dahil edebiliyorsunuz.(Normal Sesli aramalar)

Türk kullanıcıları olarak bu yeni özelliği şimdilik kullanamıyoruz. Sadece Amerika içinde kullanıma sunulan bu servis yakın süre içerisinde tüm dünyada aktif olacak.Şimdilik sadece video arama ve sesli arama özellikleri kullanılabiliyor.Ancak bu kişiler sadece arkadaş listeniz ile sınırlı.Telefon numaraları aramak için biraz daha bekliyoruz...

Kaynak: Scroll
Tarih:
Hit: 2051
Yazar: opusdeiYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.