Google +1 Tüm Dünyada Aktif Edildi

Google’ın web siteleri için geliştirdiği ve çalışma mantığı baz alındığında Facebook Like butonuna benzeyen +1 butonu tüm dünyada aktif edildi.

Google Ürün Müdürü Nick Radicevic AdSense blog üzerinden yaptığı açıklamada: “+1 özelliği bugünden itibaren tüm dünya çapında aktif edildi.” dedi.

Web dünyasındaki etkisini artırmak için geçtiğimiz ay ABD’de +1 başlatan Google, en nihayetinde bu özelliği dünya çapında aktif etti. Firma +1 kullanarak daha etkili ve sonuca dönük aramalar yapılabileceğini, yeni portallar keşfedilebileceğini belirtiyor.

 

Peki nedir bu Google +1?
Tek tıklamayla interner üzerinden alışverişe konu olan bir ürünü, haberi veya oyunu, arkadaşlarınızla ve dünyadaki diğer tüm internet kullanıcılarıyla paylaşabilmenize ve en kısa yoldan önerebilmenize olanak tanıyan Google +1 internet dünyasının yeni fenomeni olmaya hazırlanıyor. Bu butonu Tıpkı Twitter’daki “takip et” tuşu gibi sitenize yerleştirebiliyorsunuz.

+1 tuşunun nasıl kullanıldığını merak edenler için hemen açıklayalım. Arama sonuçlarında karşılaştığınız ilginç ve beğendiğiniz şeyleri önermek için Google hesabınızla oturum açarak beğeni önerilerini görebileceğiniz gibi, beğenilerinizi de kolayca paylaşabiliyorsunuz. Tabii bir web sitesi sahibi ya da yöneticisi iseniz, Google arama sitesini etkinleştirip web sitenize bir profil açmanız gerekiyor. Böylelikle ziyaretçiler arama sonuçlarında sizin sitenize ulaştıklarında, +1 butonu görecek ve sizi beğenecekler. Ne kadar beğenilirseniz, o kadar fazla yeni ziyaretçi kazanırsınız.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 809
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.