Google+ Gizliliğe Karşı

Google’ın sosyal girişimi +Siz, henüz sınırlı kişi tarafından kullanılabiliyor. Google, şimdilik davet sistemini de kapatmış durumda. Bu sebeple birçok kişi +Siz servislerini keşfedebilmiş değil. Bu da bir merak uyandırıyor elbette.

Google + hakkındaki son gelişmeler, firmanın halen bazı değişiklikler üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bugün bir bildiri yayınlayan Google, bundan böyle +Siz hesaplarının halka açık olacağını duyurdu. Dolayısıyla artık gizli hesaplar kullanılamayacak. Gizli hesaba sahip olan kişiler, hesaplarını 31 Temmuz’a kadar herkese açmazsa Google tarafından silinecek.

Tabii bu hamle tüm bilgilerinizin görünebilir olacağı anlamına gelmiyor. Eğer bilgilerinize sınırlı erişim olmasını isterseniz profilinizde sadece isim ve cinsiyet bilgileriniz görülüyor. Dolayısıyla detaylı kişisel bilgileriniz ve çevreniz herkes tarafından görülemeyecek.

Google, yaptığı açıklamada Google +’ın iletişim ve çevrimiçi olanaklar için tasarlandığını ve gizli profillerin bu fikre ters düştüğünü belirtmiş.

Bu arada Google, +Siz’in iPhone uygulamasının da hazır olduğunu ve inceleme için Apple’a gönderildiğini açıkladı.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 769
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.