Google Haber Gazetesi yakında bayilerde

Dünyayı kasıp kavuran arama motoru Google, gazeteciliğe de el attı. Adana Dizayn yetkilileri tarafından çıkarılan 'Google Haber'in isim hakkı için Google Genel Müdürlüğü'nden izin alındı. 

Gazete, mart ayının başında deneme maksatlı bin adet basıldı. 'Erdoğan'dan Diyarbakır'da Ergenekon mesajı' manşetiyle çıkan yeni gazete, Google Inc. Şirketi'nin Kaliforniya'da bulunan ana kampüsü 'Googlplex' ile Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki akademisyen, sanatçı, yazar, siyasetçi ve üniversitelere gönderildi.

Google Haber Gazetesi'nin sahibi Hüseyin Koktaş, şu sıralar gazetenin yayın politikası hakkındaki görüşleri değerlendirdiklerini söylüyor. Okur yorumlarına göre, akademisyenler ile gençler, gazetenin daha çok teknoloji ağırlıklı olmasını istiyor. Politikacılar ise siyasi haberlerin manşete taşınmasını talep ediyor. Yeni yayın organının heyecanla karşılandığını ifade eden Koktaş, Google Genel Müdürlüğü'nün kendilerine uyarı veya tekzip göndermediğini, bilakis heyecanla gazeteyi takip ettiklerini anlatıyor. Henüz 14 kişilik bir ekip olmalarına rağmen iddialı konuşan Koktaş, gazeteden elde edilecek gelirin Türkiye'deki işsizleri harekete geçirecek projeler için harcanacağını vurguluyor. Google Haber için şu an bölge ve il temsilcilikleri oluşturuluyor. Diğer taraftan genç ve dinamik yayın ekibi, haberlerini kullanmayı planladığı bölgesel, ulusal ve uluslararası kaynakların listesini çıkarıyor. 25 kuruştan satılacak gazetenin sayfa sayısı 16. Akdeniz-Çukurova, Marmara, İç Anadolu ve Karadeniz olmak üzere dört farklı bölgede hizmet verecek. İçinde Google'da en çok aranan ve okunan haberler de yer alacak. 

 

 

 

Tarih:
Hit: 882
Yazar: xxlltbtYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.