Google koşuyor, diğerleri bakıyor

İnternet kullanıcılarının arama alışkanlıklarını ölçen comScore firmasının yayınladığı son rapora göre Google, ABD'deki üstünlüğünü her geçen gün daha da artırıyor. Google'ın en büyük rakibi olarak kabul edilen Yahoo ise kan kaybetmeye devam ediyor.

Mart ayını kapsayan araştırmaya göre, ABD'li kullanıcılar ay boyunca tüm arama motorlarında günde ortalama 468 milyon arama gerçekleştirdiler. Şubat ayında ise günde gerçekleştirilen ortalama arama adedi 462,3 olarak tespit edilmişti. Ortalamaların dışında ay boyunca toplam yapılan aramalarda da Mart'ta Şubat'a göre %9'luk bir artış gözlendi. Fakat Mart ayının, bir önceki ay olan Şubat'tan 3 gün daha uzun olması bu artışın kaynağı olarak gösterildi.

Mart ayında ABD'de yapılan toplam 14,3 milyar aramanın %63,7'si Google üzerinden gerçekleştirildi. Böylece Şubat ayına göre kullanım oranı %0,4 artan Google, zirvedeki yerini pekiştirdi. Google'ın en büyük rakibi olarak kabul edilen Yahoo ise %0,1 puan kaybederek %20,5 arama oranına ulaştı. Microsoft üzerinden arama yapanların oranı ise Mart ayında %0,1 artarak toplamda %8,3'e yükseldi.

Tarih:
Hit: 533
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.