Google Para Kazanmak İçin Her Yolu Deniyor

 Google geçtiğimiz gün öyle bir patent başvurusu yaptı ki, duyduğunuzda kulaklarınıza şaşıracaksınız. Bu patent sayesinde Google daha fazla para kazanmayı hedefliyor.

Google’ın yaptığı patent başvurusu telefonlardaki arka plan sesleriyle ilgili. Firma telefonlardaki arka plan seslerinde reklam yapmak için patent başvurusunda bulundu. GSM şebekeleri kullandığınız telefonların durumunu geçek zamanlı görüp takip edebiliyorlar. Teknoloji o kadar gelişti ki sizin nerede olduğunuzu ve hangi yöne gittiğinizi takip eden GSM operatörleri bu bilgileri reklam amaçlı kullanabilecekler.

Google’ın yaptığı patent başvurusu sayesinde telefonlarımızda arka plandan gelen seslerle reklam yapılabilecek. Bu patent sayesinde firmalara yeni bir reklam kapısı da açılmış olacak. Kullanıcıların kişisel alanlarına kadar girebilecek firmalar kullanıcılara özel reklam yapabilecek.  Mesela sabah kalktınız ve hava yağmurlu, evden dışarıya çıkıyorsunuz, telefon görüşmesi yapmak için bir arkadaşınızı aradınız, bu sırada arka plan sesi olarak bir şemsiye reklamı dinlemeniz mümkün. Bu tamamen o anki durumun ve GSM operatörünün size sunmak istediği reklama bağlı.

Bakalım Google’ın yaptığı bu patent başvurusu nasıl sonuçlanacak? Eğer Google bu patenti alırsa hem kendi hem de başka firmalar için yeni bir reklam ortamı yaratmış olacak. Her yıl karlılık oranını arttıran firma 2012 yılında da tam hızıyla yoluna devam ediyor.

Kaynak: Scroll
Tarih:
Hit: 1002
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.