Google Picasa ve Blogger İsimlerini Tarihe Gömüyor

Google için hazırlık zamanı çünkü firma yeni Google+ servisiyle çok büyük ilgi çekti ve çok yakında sosyal ağın açılışını yapacak.

Kapalı deneme süreçlerine katılmak için insanlara davet gönderen Google’ın sunucuları gelen yoğun ilgi nedeniyle bir süre kapalı kaldı. Ardından davetiyelerin işlevleri de kaldırılarak kullanıcılar sınırlandırıldı.

Yoğun ilginin ardından Google bu projenin ne denli başarılı olacağını anlamış olacak ki, Blogger’ı ve Picasa’yı Google+’a göre uyarlamaya kadar verdi. İki popüler Google servisi olan Picasa ve Blogger, yakında Google Photos ve Google Blogs adıyla karşımıza çıkacak.

 

Picasa ve Blogger Google+ için değişim sürecine giren ilk Google servisleri.

İsimleri değişecek olan servislerin işlevlerinde de bir dizi değişiklik olacak. Google bu servislerini Google+’a entegre edecek ve sosyal ağ kullanıcılarının taleplerine yanıt verebilecek şekilde değişikliğe uğratacak.

Henüz Blogger’ın ve Picasa’nın ne zaman değişikliğe uğrayacağı bilinmiyor ancak büyük olasılıkla Google+’ın açılmasıyla birlikte bu ikili yeni ismleriyle ve işlevleriyle karşımıza çıkacaklar.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 845
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.