Google Sular Altında

Google’ın Street View servisi artık su altında da hizmet veriyor

Google, elindeki Ar-Ge gücünü birçok farklı alanda projeler geliştirmek için harcamaya devam ediyor. Firmanın milyonlara hizmet eden arama motoru, Android, YouTube gibi hizmetlerinin yanında Project Glass ve Street View gibi hobi havasında sürdürdüğü hizmetleri de var. Firma, bu alanlara para harcamaktan çekinmiyor.

Google_Su_altı_street_view

Dün resmi blogundan bir açıklama yapan Google, Street View servisine yeni eklenen bir özelliği duyurdu: Su altı manzaraları. Şimdiye kadar büyük şehirleri ve ünlü-tarihi yapıları resmeden Street View, artık sayılı su altı güzelliklerini de ziyaretçileri için sergiliyor. Bu proje için Catlin adında bir su altı araştırma şirketi ile çalışan Google, özel su altı kamerası sayesinde 360 derece panoramik fotoğraflar çekmiş. Street View’da şimdilik Avustralya Büyük Bariyer Resifleri, Hawaii Hanauma Körfezi ve Filipinler’de bulunan Apo Adaları gibi dünyaca ünlü doğal su altı güzellikleri sergileniyor.

Google_Su_altı_street_view_2

Bu 360 derece görüntüler için Street View’da belirtilen bölgeye gidip, ekran beliren oklara tıklamak yeterli oluyor. Büyük Bariyer Resifinden başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Scroll
Tarih:
Hit: 2527
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.