Google‘dan Cumhurbaşkanı Gül‘e jest

Google Reklam Ürün Müdürü Taylan Yıldız, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için soru sorma platformu açıkladıklarını söyledi.

Google Reklam Ürün Müdürü Taylan Yıldız, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için, ABD Başkanı Barack Obama için de yaptıkları internet üzerinden soru sorma platformu hazırladıklarını söyledi.

Yıldız, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Silikon Vadisindeki Google Şirketini ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 yıldır Google'de çalıştığını belirterek, bir Türk olarak burada şirketin karar mekanizmasında bulunmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

Taylan Yıldız, bir soru üzerine birkaç ay önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün Google kampüsünü ziyaret ettiğini anlattı. Hayrünnisa Gül'e çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiklerini ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

CUMHURBAŞKANI SORULARI YANITLAYACAK

"İnternet yoluyla halkın cumhurbaşkanına nasıl daha kolay ulaşabileceğine ilişkin konuştuk. ABD Başkanı Barack Obama;ya yaptığımız internet üzerinden soru sorma platformu var. Bu platformda insanlar sorularını Başkana sorabiliyorlar ve önemli olan sorular halk tarafından oylanarak yukarı çıkıyor. Bu sistemi anlattım. 'Biz bunu Türkiye'de de yapabilir miyiz?' dedi. Şimdi biz bu sistemi kurma faaliyeti içindeyiz. Bu sistemi kurunca Cumhurbaşkanımız halkın sorduğu soruları yanıtlayabilecek. Sistem, cumhurbaşkanlığının internet sitesinde yer alacak. İnsanların oylamasıyla yukarı çıkan önemli soruları cumhurbaşkanı web sitesi üzerinden yanıtlayacak."

CAMERON İÇİN DE YAPTIK

Yıldız, bu sistemi, İngiltere Başbakanı David Cameron için de yaptıklarını kaydetti. Cumhurbaşkanı Gül için bir Youtube kanalı da açtıklarını anlatan Yıldız, söz konusu sistemin bu kanalla entegre edileceğini ifade etti.

35 TÜRK ÇALIŞIYOR

Yıldız, bir başka soruyu yanıtlarken de Google'da toplam 35 Türk'ün çalıştığını, bunların çoğunun mühendis olduğunu kaydetti. Youtube kullanıcılarının önemli bir kısmının Türkiye'de olduğunu ifade eden Yıldız, "Google için Türkiye önemli bir pazar. Türkiye Youtube kullanımında ilk 10 içinde yer alıyor" diye konuştu.

 

Kaynak: ensonhaber
Tarih:
Hit: 989
Yazar: byhewalYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.