Googledan reklamcılık yarışması

Google'dan reklamcılık yarışması

Google'nin üniversiteler arası reklamcılık yarışmasına, Türk üniversiteleri de katılacak.

Google Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'deki bazı üniversitelerin öğretim üyelerinin, öğrencilerinin dünya online reklamcılık yarışmasına katılmasını sağlamak için Google ile birlikte çalıştığı belirtildi.

Google Online Pazarlama Yarışması, halen lisans veya lisansüstü eğitim alan öğrencilere, eğitimlerine devam ederken, uygulamalı online pazarlama deneyimi kazanma şansı veriyor. Öğrenci gruplarının her biri, Google AdWord pazarlama kapsamında harcamak üzere 200 Dolar (yaklaşık 135 Avro) alacak.

Öğrenciler, etkili online pazarlama kampanyaları tasarlamak için yerel bir işletme ile birlikte çalışacak ve bir strateji taslağı oluşturup, kampanyayı yürütecek. Sonuçları değerlendirdikten sonra birlikte çalıştıkları işletmeye, online pazarlama faaliyetlerini geliştirmeleri için önerilerde bulunacak.

Öğrencilerin, stratejilerini gerçekleştirmek için üç haftaları olacak ve dünyanınher yerinden binlerce öğrenciyle mücadele edecekler. Farklı öğrenci grupları, bu üçhaftalık dönemde, biri yarışmadan önce, diğeri kampanya sona erdikten sonra olmaküzere iki yarışma raporu sunacak. Katılımcılar, uluslararası bir eğitimciler jürisitarafından değerlendirilecek ve kazananlar kampanyaların başarısı ve raporların kalitesine göre belirlenecek.

Reklamcılık yarışmasına şimdiye kadar Ege, Bilgi, Çağ, Marmara, Bozok, Sakarya, Anadolu ve Karabük üniversitelerinin kayıt yaptırdığı, üniversitelerin yarışmaya kayıt yaptırmak için 2 hafta süreleri bulunduğu bildirildi.

Yarışmanın tanıtımı ve duyurulması için Google'ye uluslararası bir öğrenci topluluğu olan AEGEE'nin destek verdiği ifade edilen açıklamada, şu anda yarışmaya katılmaya hazır öğrenci sayısının 110 olduğu belirtildi.

Açıklamada, önümüzdeki ay başlayacak yarışmanın dünyanın her yerinden bütün yüksek öğrenim kurumlarına açık olduğu kaydedildi.
Kaynak: Sabah Gazetesi
Tarih:
Hit: 1140
Yazar: ephynalYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.