Google‘ın Son Bombası!

 

Üç boyutlu yüksek teknoloji uygulama,Google Body Browser,anatomi çalışmaları açısında çığır açacak bir buluş olarak nitelendirilirken,insan vücudunu anlamada ve hızlı medikal araştırmalar anlamında devrim niteliğinde olabilir.


Henüz resmi olarak açıklanmayan Google Body,tıpkı Google Earth'te dünyayı dolaşıyormuş gibi insan vücudunu üç boyutlu olarak keşfetme imkanı sunuyor.Muhtemelen sürekli vücutlarını dinleme eğiliminde hastalık hastalarının gözdesi olacak bu Google hizmeti,vücuttaki her bir damarı inceleyebilme imkanı sağlaması açısından heyecan verici.

Google'ın yeni bombasının ön gösterimine tanık olan bir blog yazarı,"Anatomi eğitiminde bunun ne kadar faydalı olacağını hemen görebiliyorsunuz.Geçen yıl bir tıpla ilgili üç boyutlu bir internet uygulamasıyla,vücuttaki kemikleri öğrenme fırsatı buldum.Uygulamanın öğrencilere kemikleri öğrenmede nasıl yardım ettiğine tanık olduktan sonra,internet üzerinden üç boyutlu eğitimi memnuniyetle karşılıyorum" diyor.

Google,yeni uygulamasını resmi olarak görücüye çıkarmadan önce WebGL-destekli tarayıcılarda ya da Firefox ve Google Chrome beta versiyonlarında görülebilecek bir versiyonunu tanıtım amaçlı sundu.
 

Bu,Google Body Browser sitesindenhttp://bodybrowser.googlelabs.com yüklenebiliyor.


WebGL'nin Firefox dahil internet tarayıcılarının çoğunun yeni versiyonlarında standart haline gelmesi bekleniyor.Bu teknolojinin,üç boyutlu internet uygulamalarının yaygınlaşmasını ve çeşitlenmesini teşvik edeceği ve kullanıcılar için interneti daha üretken ve sezgisel bir ortama dönüştüreceği belirtiliyor.

 

Kaynak: TeknoPortal
Tarih:
Hit: 1170
Yazar: erennYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.