Hafif, ince tam fonksiyonlu notebook

Toshiba Avrupa’nın en hafif ve en ince tam fonksiyonlu 13,3” notebook’u:  “Toshiba Portégé R700”

Kurumsal kullanıcılar için mobilite, performans ve teknolojik özelliklerin çarpıcı birleşimi.

TNB A.Ş Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri, Avrupa’nın en ince ve en hafif tam fonksiyonlu¹ 33.8cm (13.3’’) ekranlı notebook’u olan Portégé R700’ü tanıttı. R700, hafifliği, ultra-ince gövdeyi ve yenilikçi bilişim teknolojilerini bünyesinde birleştiren, çok öellikli kurumsal bir notebook olarak karşımıza çıkıyor. Toshiba ev ve kişisel kullanıcılar için de Satellite R630’u sunuyor.

TNB Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada; “Uzun yıllara dayanan mühendislik tecrübemiz, mobilite, performans ve teknik özellikleri eşsiz şekilde birleştirmemizi ve uygun fiyatla sunmamızı sağladı. Sonuç, ince ve hafif,  16.8 mm inceliğinde ve 1.3 kg² hafifliğinde 33.8cm (13.3’’) ultra-taşınabilir bir bilgisayar.” dedi.

Çığır açan teknolojiler

Biter  şöyle devam etti: “Portégé R700 gibi bir cihazı üretebilmek için üç ana alanda önemli gelişmelere imza attık:  ısı yönetimi, gövde tasarımı ve bellek çip yerleşimi (memory chip deployment)". Intel® ve Toshiba tarafından ortaklaşa geliştirilen Airflow Soğutma Teknolojisi, fan sesini en aza indirgeyerek; Toshiba’nın, Portégé R700'ün ince kasasına en yeni  Intel®  Core ailesi işlemcileri entegre edebilmesine olanak sağladı.  Elle tutulan bölgelerdeki petek dokulu yapı  Portégé   R700’ün elektronik ve mekanik bileşenlerinin dayanıklı olmasını ve ürün ömrünün uzamasını sağladı.  Yenilikçi bir yaklaşımla, hafıza yuvalarının dikey olarak yerleştirilmesi sayesinde, Portégé   R700   daha güçlü bir performans için 8GB’a kadar RAM ile donatılabilmektedir.

Seyahat ederken hafif, çalışırken rahat

Siyah  Portégé  R700’ün hafifliği  kurumsal kullanıcılara, performanstan ödün vermeden seyahat edebilme olanağı sağlıyor. Intel®’in en yeni  standart voltajlı Core işlemcileri ve optik disk sürücüsü sayesinde bu ince ve hafif notebook, en zorlu multimedya uygulamalarının kolayca altından kalkacak donanıma sahiptir. Portégé R700’ün güçlü performansı, pil ömrü konusunda da eşsiz. Tek bir pil ile, 8 saate kadar³ bir iş gününü  geçirmek mümkün.  Yeni model, kurumsal kullanıcılar için daha pek çok çekici özelliğe sahip: Hem sağlam hem de şık siyah magnezyum alaşımlı mat yüzeyi, cihazı düşmelere ve darbelere (4)  karşı  koruyan harddisk sürücüsü güvenliği için 3D sensörü, çok geniş bağlantı seçenekleri, ışığı yansıtmayan ekranı ve masaüstü kullanımı için docking bağlantısı bu özelliklerden bazıları. Docking ünitesi hızlı veri transferi için HDMI ve USB 3,0’ı destekliyor.

Satellite R630 – ev ve kişisel  kullanıcılar  için tasarlandı

Portégé R700 daha çok kurumsal kullanıcılar ve hareket halindeki profesyoneller için 3G desteği ile de tasarlanmışken, Toshiba, birkaç yönden Portégé R700’den ayrılarak ev kullanıcılarına daha uygun Satellite R630 modelini sunmaktadır. Kişisel kullanım için docking çoğunlukla talep edilmediğinden  Satellite R630 modelinde bu uygulama ve parmak izi sensörü yer almamaktadır.  Standart CSV ekranı bulunan cihaz için kimi ülkelerde CSV olmayan ekran seçeneği de mevcuttur.

1. Tam fonksiyonlu bir dizüstü bilgisayar, entegre optik disk sürücü, standart voltajli bir işlemci ve Win 7’de çalışan dizüstü bilgisayardır.
2. Konfigürasyona bağlı
3. HDD ve ODD içeren konfigürasyonda , 6 hücreli pil ile
4. 70cm den test edilmiştir.


Portégé R700 Özellikler

•Intel® Core™ i7, Core™ i5, Core™ i3
•RAM: 8 GB’a kadar DDR3 (1066 MHz)
•2.5“ HDD - 500 GB’a kadar - HDD 3D darbe sensörlü veya 512 GB SSD
•33.8cm (13.3'') TruBrite® HD ekran- LED arka aydınlatmalı, 1,366 x 768 piksel(16:9), 200 cd/m2
•ODD: 9.5mm DVD Super Slim Super Multi & DL veya 7mm DVD Super Slim Super Multi
•Bluetooth 2.1 +EDR*, WLAN (802.11 b/g/n)*, Mobile Broadband, Gigabit Ethernet LAN
•3x USB2.0, 1x eSATA / USB combo giriş, Uyurken Şarj Edebilme özelliği ve Multi-Kart Okuyucusu, HDMI®
•Docking bağlantısı- USB 3.0 ve HDMI® destekli
•A4 klavye ve geniş dokunmatik touch pad
•VGA Web kamera
•Toshiba Resolution+, Toshiba Media Controller, Toshiba LifeSpace, Toshiba PC Health Monitor
•Ölçüler:316mm x 227mm x 16.8mm / 25.7mm
•Ağırlık: 1.3 kg

Kaynak: VeTeknoloji
Tarih:
Hit: 1250
Yazar: jizz_jixYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.