Herkes hacker olamaz!

Hacker'ları ayırt eden web sitesi kuruldu!

Gerçek hacker'lar ile "yeni yetme" hacker'ları nasıl ayırt edersiniz? Tabii ki bu yeni site ile...


Kod yazmadan, yetenek sahibi olmadan saldırılar düzenleyen "script kiddie"lerden rahatsızlık duyan bir hacker, gerçek hacker'ları ayırt etmek üzere bir web sitesi kurdu.

İngiltereli hacker "Solar" tarafından kurulan RankMyHack.com, şu ana kadar 700 hacker'ı toplamayı başarmış. Siteye katılmak için hacker'ın bir web sitesini çökertirken gerçekten bir kod yerleştirdiğini ispat etmesi gerekiyor.

Solar'a göre şimdiye dek bir hacker'ın herhangi bir yeteneği olup olmadığını söylemenin bir yolu yoktu. Solar, siteyi şöyle tanımlıyor: "RankMyHack.com, hacker'ın genel yetenekleri hakkında bilgi vermek üzere kuruldu." "Site aynı zamanda bir hacker'ın hack'leme başarılarını izleyebilme şansı da tanıyor. Bu sayede diğer hacker'ların hangi seviyede bir hacker ile konuştuklarını anlamalarını sağlıyor."

Puanlar, saldırının zorluğuna ve web sitesinin boyutuna göre değişiyor. Irkçı siteler, üniversite web siteleri, ordu ve idare web siteleri için ödül puan veriliyor. Yeteri kadar puana sahip hacker'lar ise bir düello düzenleyebiliyorlar.

Kaynak: Veteknoloji
Tarih:
Hit: 1619
Yazar: SARIYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.