IE 8 Ikinci Beta Yolda

Geliştiricilere yönelik ilk betasıyla hayal kırıklığı yaratan Internet Explorer 8'in iki numaralı betasının Ağustos ayı içinde çıkması bekleniyor.IE8 Beta 2, ilk betada da bulunan bazı özelliklere çeki düzen veriyor. Bunlardan en önemlisi, sekmeli gezintinin başının belası "bir sekme kilitlendiğinde tarayıcının tüm açık pencerelerle birlikte göçmesi" sorununa deva olacak "Loosely Coupled IE" sistemi.
 
Örneğin, Internet Explorer simgesine tıklandığında yeni pencere değil, açık olan pencerede yeni bir tab açıyor. Ayrıca "süreç ayırma" sistemiyle çalışan bu özellik sayesinde, artık Vista'nın sabit diske kaydedilmiş web sayfalarıyla internetten aldığı web sayfalarını aynı pencerede açamama sorunu da giderilmiş oluyor.
 
Betanın ikinci "yeniliği" ise, Firefox'ta zaten bir dengi birkaç yıldır varolan "Automatic Crash Recovery" ("Çökmeden Otomatik Kurtarma").
 
Herhangi bir sebepten dolayı kilitlenip kapanan sekmede görüntülediğiniz sayfayı tekrar açan bu özellik, ilk betada sadece "ileri-geri" düğmelerine kaydedilmiş içeriği aklında tutuyor, formlara girilmiş metni ve çerezleri geri getirmiyordu.
Kaynak: CNN Türk
Tarih:
Hit: 923
Yazar: NighT-7Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.