İki Ekranlı Netbook

İki ekranlı dizüstü sistemlerini daha önce görmüştük. Kohjinsha adlı Japon firma, iki adet 10.6 inç LCD ekranını Netbook sistemine entegre ederek farklı bir konsept oluşturdu.

Dual Screen DZ olarak adlandırılan bu yeni konsept sayesinde iki adet LED aydınlatmalı LCD ekran yan yana çekilerek 1024x600 piksel çözünürlüğüne ulaşıyor. Alışılagelmiş Intel platformuna sahip olmayan bu Netbook, düşük güç tüketimi ile kendisinden söz ettiren 1.6 GHz AMD Athlon Neo MV-40 işlemcisi kullanıyor. AMD işlemci ile birlikte AMD S780MN yonga seti ve ATI Radeon HD 3200 grafik işlemci Dual Screen DZ'ye ayrı bir güç katıyor.

1 GByte kapasiteli belleğe sahip olan bu Netbook, istenildiği zaman 4 GByte'a kadar yükseltilebiliyor. 160 GByte sabit disk üzerinde barındıran bu cihaz 802.11b/g/n ve Bluetooth 2.1 kablosuz haberleşme standartlarını destekliyor.

 

Dual Screen DZ, Japonya'da yaklaşık 750 Euro'dan satışa sunulmuş durumda.

 

İki adet USB 2.0 girişine sahip olan bu ürün, kart okuyucu ve 1.3 Megapiksel'lik bir Webcam'e sahip. Linux ve Windows 7 işletim sistemlerle satılacak olan Dual Screen DZ, adaptörsüz kullanımda 4.5 saat çalışabiliyor.

Kaynak: http://www.shiftdelete.net
Tarih:
Hit: 1496
Yazar: C-M-DYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.