Intel’in yeni yongasında üretim hatası!

Dev işlemci üreticisi Intel, yeni seri i5 ve i7 işlemcileriyle gelen bir destek yongasında ciddi üretim hatası tespit etti. Tüm çipler değişecek.

Dünyanın lider işlemci üreticisi Intel, en son piyasaya sürdüğü Core i5 ve Core i7 işlemci setlerinin destek yongalarından birinde ciddi üretim hatası olduğunu açıkladı.

Bilgisayarda yerleşik olarak henüz pek az tüketiciye ulaşan yonga setlerindeki değiştirme süreci firmaya 1 milyar dolara mal olacak.

Firmadan yapılan açıklamada, hatanın ana işlemcide değil, işlemcinin DVD ve sabit disk arasındaki iletişimi düzenleyen destek yongasında olduğu belirtildi. Yongadaki hatanın, ‘Sandy Bridge’ adıyla anılan teknolojiyle üretilen ana işlemcinin performansını zaman içinde düşüreceği ve üniteler arasındaki veri transferini çok yavaşlatacağı ifade edildi.

Piyasaya yeni çıktığı için henüz az sayıda dizüstü veya masaüstü bilgisayar müşterisine giden sözkonusu yongalar, yakın zamanda sorun çıkarmayacağı için endişelenmeye gerek yok. Ancak firma, bir an önce yerel firma yetkilileriyle temasa geçilip değişim sürecine başlanmasını öneriyor.

Kaynak: Ntvmsnbc
Tarih:
Hit: 972
Yazar: krooYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.