Internet Explorer 8 Beta 2 geliyor

Microsoft’dan yapılan açıklamaya göre; Dünya’nın en çok kullanılan ve tanınan internet tarayıcısı Internet Explorer’in en son versiyonu Internet Explorer 8 Beta 1’de var olan bütün hatalar, bozukluklar ve uyumsuzluklar Beta 2 sürümü ile ortadan kaldırılacak. Beta 1’deki en büyük sorun HTML ve DOM’da oluşan problemlerdi.

Beta 1’de kullanıcıların gözüne en çok batan hata ise şüphesiz ki Beta 1’in popüler e-posta sunucuları Gmail ve Yahoo Mail ile oluşan uyumsuzluk sorunuydu. Gmail hesabımıza kullanıcı adı ve şifremizi girerek ulaşıyoruz. Buraya kadar herşey normalken gelen kutumuza göz atmak istediğimizde yazıların normalden daha büyük olduğunu ve gelen kutusu linklerinin sağ tarafa doğru kaydığını gözlemliyoruz.

Yahoo Mail’de ise durum biraz daha vahim çünkü Yahoo Mail tarayıcınızı hiç görmüyor. Tarayıcının desteklenen bir tarayıcı olmadığı ve başka bir tarayıcı kullanmanızı öneren bir hata ekranı çıkıyor. Gerçekten de sinir bozucu bir durum.

Her ne kadar Internet Explorer 8’de ’ Internet Explorer 7’yi emüle et ’ seçeneğini kullanıp bu iki siteye de sorunsuz bir şekilde giriş yapabilsek de yarım bir ürün kullanıyormuşuz hissi kullanıcıyı oldukça rahatsız ediyor. Beta 2 sürümü ile bu sorunların ne kadarının geride bırakıldığını ve ne ölçüde başarılı olduğunu zamanla göreceğiz.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 586
Yazar: r3drosYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.