İnternetten ‘Hazır Kart’ İle MüzikJapon elektronik devi Sony’nin Almanya bölümü, internetten müzik indirmek için bu yıl içinde hazır kart uygulaması başlatacak.Sony Almanya’nın patronu Edgar Berger, Die Welt gazetesine yaptığı açıklamada, bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, üzerindeki şifre ile internetten müzik indirmeye olanak sağlayacak hazır kart uygulamasını
birkaç ay içinde baştalacaklarını kaydetti. Bu hizmetle satışları hız kesen CD ve DVD’lerin satışına yeni bir alternatif getirmeyi planlayan Sony’nin Almanya yöneticisi Berger, Almanya’daki sorunun, insanların internetten müzik satın almak ve bunu kredi kartlarıyla ödemek konusunda çekimser davranmaları olduğunu ifade etti. Berger, ülkede müzik satın alanların yüzde 7’sinin internetten indirdiklerini, ABD’de bu oranın yüzde 20 ila yüzde 30 seviyesinde bulunduğunu söyledi.

Almanya Bilişim Federasyonu ve telekom (Bitkom) verilerine göre, internette dosya indirmenin artış gösterdiği Almanya’da bu yıl 34 milyon şarkı ve albüm internetten indirildi ve 2006’ya göre artış yüzde 30 oldu.
Kaynak: Teknoloji
Tarih:
Hit: 1151
Yazar: c0nnectYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.