iOS 7’nin Sadeleştirilmiş Arayüzü!

iOS 5 ve iOS 6 sürümleriyle kendine yeni özellik ve fonksiyonlar katan Apple’ın efsane işletim sistemi, iOS 7 sürümüyle sadece arayüz konusunda sadeleştirilecek.

iOS’un başarılı ve özelliklerinin arttırıldığı iOS 6’nın geçtiğimiz hafta hata düzeltmelerini içeren 6.1.3 sürümü yayınlanmıştı. Özelliklerinin ve uygulama arayüzlerinin günden güne artmasıyla karmaşıklaşan iOS’un sadeleştirmeye gideceği açıklandı.

Bu sadeleştirme, mevcut özelliklerin veya yeni eklenen fonksiyonların gitmesine neden olmadan iOS arayüzünde anlaşılırlık sağlayacak. Bu yıl içinde tanıtımının yapılacağı düşünülen yeni nesil iPhone modeli içinde yüklü olarak gelen işletim sisteminin, iOS 7 olması bekleniyor.

Yapılan araştırmalara ve kullanıcının taleplerine göre, iOS 7’yle beraber araç çubuklarının çıkmasının yanı sıra dosyaların varsayılan uygulamalarla beraber açılabilmesi isteniyor. Diğer bir anlatımla, iPhone’da Bluetooth ve Dosya Yöneticisi gibi özgürlükler talep ediliyor.

Apple’ın bu konudaki cevabı, çizgilerini esnetmeyecekleri yönünde geldi. Güvenlikten ödün vermek istemeyen Apple, son zamanlarda büyük saldırılara uğradıklarını ve bu yüzden iOS üzerinde böyle bir değişikliğe gidilmeyeceğini vurgulandı. Donanım ve yazılım arasında yaşanan problemlerin ise iOS 7 dahilinde son bulacağı iddia ediliyor,

Kaynak: Silikon Vadisi
Tarih:
Hit: 1301
Yazar: Robinson_CrusoeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.