iPhone 4S’te SIM Kart Problemi

Apple’ın yeni iPhone’u tasarım konusunda yenilenmese de donanım olarak bir hayli farklı. Apple, iPhone 4’e kıyasla birçok parçanın tasarımını değiştirdi. Üstelik buna eleştirilen anten tasarımı da dahil. Ancak iPhone 4S, iPhone 4’e göre daha sorunsuz bir telefon olamamış gibi görünüyor.
iPhone 4S piyasaya çıkar çıkmaz pil ömrü yüzünden şikayetler almaya başladı. Bunun üzerine Apple, yazılımsal bazı sorunlar tespit ettiğini açıkladı ve iOS 5.0.1 sürümünü yayınladı. Ancak firmanın tüm sorunları gideremediği için iOS 5.0.2 sürümü üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

iPhone 4S sahiplerinin karşılaştığı yeni problem ise SIM kart ile ilgili. Bazı kullanıcılar telefonlarının SIM kartı tanımadığından şikayetçi. Üstelik bu sorun aniden ortaya çıkıyor ve kendi kendine çözülüveriyor.
Özel olarak bir operatör ya da şebekeye has olmayan problemin iPhone 4S sahiplerini küçük bir bölümünü etkilediği belirtiliyor. Apple, destek forumlarına gelen şikayetlere henüz bir cevap vermedi. Ancal Woo Servers adlı site, SIM kartın yerleştirildiği yuvanın tasarımında hata olduğunu iddia ediyor. Mikro SIM’I tutan metal yuva, kartın üzerindeki bakır bölümlere temas edebiliyor ve bu da kısa devre yaratıp SIM kartın tanınmamasına sebep oluyor.


Eğer sitenin iddiası doğru ise problem, normal SIM kartların kesilerek küçültülmesinden dolayı görülüyor olabilir. Zira iPhone 4S, normal kartlara göre daha küçük olan mikro SIM kartları kullanıyor. Normal SIM kart kesilip küçültüğünde uyumlu olarak çalışıyor ancak yine de bakır plaka mikro SIM’den daha büyük. Bu da zaman zaman bakır plaka ve metalin birbirine temas etmesine sebep oluyor olabilir.

Kaynak: scroll
Tarih:
Hit: 2052
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.