iPhone 5 gelecekti ama neden gelmedi ?

Apple'ın iPhone 5'den vazgeçip iPhone 4S'i piyasaya sürmesinin aslında tek bir sorumlusu varmış.

Hepimiz bir iPhone 5 ile tanışmayı beklerken, tasarımı hiç değişmeyen, iç kısmı yenilenmiş bir iPhone 4 ile karşılandık. Şimdi ise Business Insider, bitmek tükenmek bilmeyen iPhone dedikodularına hayat kazandıracak yeni bir dedikoduyla karşımızda: "iPhone 5 gerçekti ve Apple onu öldürdü."

Business Insider'ın "tamamen isimsiz" kaynaklarına göre Apple, bir iPhone 5 prototipine sahipti. Bu prototip, beklendiği gibi büyük bir ekrana ve yeni bir şekle sahipti. Ancak iddiaya göre Steve Jobs, iPhone 5'in farklı ekran boyutunun iPhone serisini bitireceğini düşünüyordu. Jobs'a göre bu, iPhone'u parçalanma sorunuyla karşı karşıya bırakacaktı ve "Android'leştirecekti". Android'in ise Jobs için bir kabus kadar kötü olduğunu biliyoruz. Büyük ekran, bir çok uygulamanın yeni iPhone'a uymayacağı, çeşitli sorunların çıkacağı anlamına geliyordu. Yine de Apple, telefon ekranlarının giderek büyüdüğü bir zamanda, gelecekte bir değişikliğe gitmek zorunda kalabilir.

Bu iddia, iPhone 5'in ortaya çıkmama nedeni olarak oldukça inandırıcı duruyor. Zira Jobs'un basitlik ve tek biçimliliğe büyük önem verdiğini biliyoruz.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 816
Yazar: iLLuMiNaTiYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.