iPhonea Video Aktarmak Çok Kolay...


iPhone, iPod ve diğer taşınabilir medya oynatıcılarına kolay ve hızlıca müzik ve video atmak istiyorsanız Nero'nun çıkardığı Move it'i deneyin.

CD ve DVD yazma programlarından tanıdığımız bir isim olan Nero, yeni yazılımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Nero, sadece CD ve DVD yazmak için anılmak istiyor. O, dijital eğlencenin olduğu her yerde olmak istiyor. Yeni çıkan "Nero Move it" de bu yolda atılan en önemli adımlardan biri. Bu yazıda, Nero Move it'in neler yaptığını ve nasıl kullanıldığını detaylı olarak inceleyeceğiz.

"Nero Move it" Ne Yapar?


iPhone, iPod, Creative veya Nokia cep telefonları gibi taşınabilir medya oynatıcıları olanlar çok iyi bilirler ki; bilgisayarınızda olan dosyaları, taşınabilir medya oynatıcısına aktarmak istediğinizde sizi tam anlamıyla işkence bekler. Müzik dosyalarını atmak neyse de, konu videoya geldiğinde durum gerçekten de içinden çıkılmaz bir hal alır ve mobil olarak video izleyeceğim derken kendinizi heba edersiniz.

Bunun nedeni, taşınabilir medya oynatıcılarının kendine has bir video çözünürlüğü ve dosya biçimini destekliyor olmaları. O nedenle her sürükleyip bıraktığınız video veya ses dosyası görüntülenemeyebilir. Cihazların kendi yazılımları ise eski kaldığından ve performansı düşük olduğundan dolayı sizi başka yazılımları kullanmaya yöneltirler.

İhtiyacınız olan çevirici yazılımları aramaya kalktığınızda ise bu sefer de sizi codec ve performans sorunu bekler. Uygun codec (çözücü) bulsanız bile bu sefer de daha yeni aldığınız işlemcinin neden bu kadar geç zamanda video dosyasını yeniden boyutlandırdığını, çok çekirdekli sistemin neden bu yorucu işlemde kullanılmadığını düşünüp sinir katsayılarınızı arttırabilirsiniz.

Lafı daha fazla uzatmayalım; Nero Move it, tek başına tüm bu işlemleri yapıyor ve hem de bu işi çok kısa zamanda hallediyor. Şimdi yazılımın indirme ve kurulma adımına geçelim.

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 618
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.