İptivibu Çıktı

IPTV Nedir?


Akşam işten eve döndünüz, yorgunsunuz kahvenizi aldınız dinlenmek için televizyonun başına geçtiniz. Kumandanın tuşlarına bastınız, istediğiniz dizi yada program başlamamış... Kumandanız ile kanallar arasında dolaşmaya başladınız ama karşınızda birbirinin aynı programlar. Bunların arasından beğenmek zorundasınız.

Peki artık bu zorunluluğunuz yakında kalkacak dersek? Televizyonun kumandasını aldınız, düğmeye bastınız karşınıza bir menü çıktı. Menü'den haberleri seçtiniz. Fakat haber saatini daha var. Hiç sorun değil. Haberler hemen karşınızda. Hatta kişisel haber akışınızı bile hazırlayabilirsiniz. Örneğin çocuğunuz başka bir şehirde üniversitede okuyor. Ve siz o şehirle ilgili haberleri merak ediyorsunuz. Yada memleketinizdeki haberler ilginizi çekiyor. Bunun için tek yapmanız gereken televizyonunuza ilgi alanlarınız ile ilgili ipuçları vermek. Hangi diziyi seviyorsunuz, hangi takımı tutuyorsunuz, hangi video klibi izlemek istiyorsunuz, hangi filmler yada belgeseller hoşunuza gidiyor, hepsi emrinizde.. Hayal gibi diyorsanız hiç de bile değil.. IPTV ile hepsi artık evinizde..
Başta Fransa olmak üzere Avrupa'nın belli başlı ülkeleri ile Japonya ve Amerika'da başlayan IPTV ve isteğe bağlı tv TvoD (TV on Demand) uygulamaları sayesinde kişisel televizyonunuz artık emrinizde olacak. 

TTNET IPTIVIBU


TTNET, IPTIVIBU TEST YAYININA BAŞLADI

TTNet'ten IPTIVIBU'ye 40 milyon dolar yatırım TTNet, telefon hattı üzerinden dijital televizyon yayıncılığına yönelik IP TV projesi kapsamında test yayınlarına başladı.

(Abonelerin diledikleri içeriği İnternet Protokolü (IP) üzerinden takip edebilecekleri dijital yayın yöntemi IP TV, özellikle ABD'de insanların televizyon alışkanlıklarını uygulamaya başlandığı günden itibaren değiştirdi)

Türk Telekom'un iştiraki ve Türkiye internet servis hizmetleri pazarının lideri TTNet'in CEO'su Tahsin Yılmaz, 1 Eylül'den itibaren Türkiye pazarına sunacakları IP TV Projesi için başladıkları yatırımların üç yılda 140 milyon dolara ulaşacağını ve bunun 40 milyon dolarlık kısmını bu yıl içinde gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

TTNet, telefon hattı üzerinden dijital televizyon yayıncılığına yönelik IP TV projesi kapsamında test yayınlarına bu ay başladı.

Yılmaz, "IP TV için üç yılda 140 milyon dolarlık bir yatırım yapacağız. Bu yatırıma zaten başladık. Tahmin ediyorum 2009 sonuna kadar bunun 40 milyon dolarlık kısmını gerçekleştiririz. Bu sene yapacağımız en büyük yatırım, IP TV yatırımıdır" diye konuştu.

1- Her Zevke Uygun Kanal Seçeneği

IPtivibu, bilinen ulusal kanalların, TV yayınlarının yanısıra özel tematik kanallar ve sinema kanalları ile zenginleştirilmiştir. 61 yerel, 40 yabancı olmak üzere toplam 101 kanal bulunmaktadır.


2- Durdur - Geri Al-İzle: Televizyonunuzun Patronu Siz Olun

IPtivibu ile izlediğiniz yerli ve yabancı toplam 101 kanalda herhangi bir programı durdurabilir, geri alıp izlemeye devam edebilirsiniz. Bu sayede kahve molasında sevdiğiniz diziyi kaçırmaz, beğendiğiniz bir sahneyi geri alıp tekrar izleme keyfine ulaşırsınız.


3- Tekrar İzle: Sevdiğiniz Hiçbir Programı Kaçırmayın

Tekrar İzle servisi ile TV kanallarında yer alan ve en beğenilen yerli dizileri, flash haberleri, yerli eğlence / yarışma / spor programlarını yayınlanma tarihlerinden sonraki 1 hafta boyunca istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

4- Seç-İzle: Dilediğiniz Programı Dilediğiniz Zaman İzleyin

Seç-İzle servisi ile en beğenilen yerli ve yabancı film, popüler dizi, belgesel, çocuk ve yaşam-eğlence programlarından oluşan 1000’in üzerinde video içeriğini bir arada bulabilirsiniz. İstediğinizi seçip istediğiniz zaman izleme keyfini yaşayabilirsiniz.


5- Kirala-İzle: Tüm Filmler Sizin Olsun

Kirala-İzle servisi ile en çok ses getiren, en çok izlenen, oyuncuları, yönetmeni herkes tarafından bilinen, yerli ve yabancı ödüllü filmleri, film başına belirli bir ücret ödeyerek istediğiniz zaman, istediğiniz yerde izleyebilirsiniz.


6- Sinema Tutkunları İçin FilmClub

7 gün 24 saat kesintisiz olarak film yayını yapan ve FilmClub, FilmClub2 ve Club1001 kanallarından oluşan bir sinema paketinde nefes kesen Hollywood aksiyonları, hem küçükler hem de büyükler için en eğlenceli animasyonları, dünyanın dört bir yanından korku filmleri, Uzak Doğu sinemasının sıra dışı yapımları ve Türk sinemasının başarılı örnekleri sizi bekliyor.


7- Interaktif Servislerle Hayatınızı Kolaylaştırın

İnteraktif servislerle televizyonunuz üzerinden yemek siparişi verebilir, fotoğraflarına bakabilir, şans oyunu ve spor sonuçlarını öğrenebilir, haber merkezlerinde RSS okuyucu servisiyle son gelişmeleri takip edebilirsiniz.


8- Önemli Bilgiler Kumandanızın Ucunda

Finans, spor, hava durumu, uçuş bilgileri, nöbetçi eczaneler, sinebiyografi gibi birçok alanda merak ettiklerinizi televizyonunuzdan öğrenebilir, acil erişmek isteyeceğiniz bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.


9- Siz Televizyon İzlerken Yemeğiniz Kapıda

Televizyon keyfi yaparken acıkırsanız, IPtivibu üzerindeki Yemek Sepeti uygulaması sizi bekliyor. Kumandanız yardımıyla geniş restoran yelpazesinden dilediğiniz yemek siparişini kolayca verebilirsiniz.


10- Diğer IPtivibu Kullanıcılarıyla Mesajlaşın

Mesajlarım uygulaması ile IPtivibu dünyasındaki yeniliklerden haberdar olabilir, diğer IPtivibu kullanıcılarıyla haberleşebilir, cep telefonunuzdan IPtivibu kullanan diğer abonelere mesaj gönderebilir ve hatta evde değilken bile IPtivibu’nuzu uzaktan programlayabilirsiniz.


11- Hatırlatma Servisiyle Hiçbir Programı Kaçırmayın

Yayın saatinde izlemek istediğiniz ve kaçırmak istemediğiniz bir program varsa hatırlatma servisiyle başlamadan önce size hatırlatılmasını sağlayabilirsiniz.


12- Favori Kanallarınıza Özel İlgi

Sevdiğiniz ve sıklıkla izlediğiniz programların bulunduğu kanalları diğerlerinin arasında aramakla zaman kaybetmezsiniz. Favori Mod özelliğini kullanarak bu kanallara kolayca ulaşabilirsiniz.


13- Televizyon Keyfinize Ara Vermeden Bilgiye Ulaşın


Araçlar Çubuğu sayesinde televizyon keyfinize ara vermeden hızlıca erişmek istediğiniz Spor Toto Süper Lig, Finans, Hava Durumu, Anadolu Ajansı haberleri, yemek tarifleri, günlük burç yorumları ve daha çok bilgiye erişebilirsiniz. Araçlar Çubuğu’na kendi tercih ettiğiniz servisleri ekleyerek ve sıralayarak kendinize özel bir menü oluşturabilirsiniz.

Not: Ayrıca İptivibu alındığı taktirde bağlantı hızınıza 4 Mbps hız ekleniyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1315
Yazar: rido59Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.