İşte Apple‘ın üçüncü bombası!

iPad ve iPhone 4'ten sonra Apple üçüncü bombasını işte bu projeyle patlatmaya hazırlanıyor

 

 

Apple Inc., iMac'lerde yeni bir dönem başlatmaya hazırlanıyor. Bir dönem masaüstü yayıncılığın vazgeçilmezleri arasında yer alan, daha sonra MacBook isimli dizüstü versiyonu da çıkarılan Macintosh PC'ler yeniden boyut değiştiriyor: Apple iMac'lerin dokunmatik versiyonunu çıkarmayı planlıyor.

ÇİFT KONFİGÜRASYONLU OLACAK
Bu proje iMac'in yaptığı patent başvurusu üzerine ortaya çıktı. Apple'ın dokunmatik iMac için yaptığı patent başvurusunda projenin taslağı da çizim olarak yer aldı.

Ocak ayında yapıldığı belirtilen patent başvurusundaki çizimlere göre iMac, dokunmatik ekran görüntüsü sergiliyor. Dokunmatik iMac ekranı arkaya ve öne doğru, yukarı veya aşağı doğru geniş bir hareket kabiliyetine sahip görüntü çizerken, aynı zamanda ekran bir zemine de ekran yukarı gerecek şekilde (yani bir klavye gibi) oturtulabiliyor.

Yapılan patent başvurusuna göre iMac, istenirse standard konfigürasyonu olan mouse ve klavye ile de kullanılabiliyor. Fakat dokunmatik sisteme geçiş için konfigürasyon değiştirmek yeterli oluyor.

Ocak ayında bazı uluslararası yayınlar Apple'ın dokunmatik ekranlı bir iMac yapabileceği yönünde bazı haberler yayımlamıştı. Fakat bununla ilgili bir doğrulama gelmeyince bir süre sonra bu haberler de teknoloji dünyası tarafından efsaneler listesindekiler arasına atılmıştı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1823
Yazar: KreyziYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.