Java Day 09 İstanbul ‘da Düzenlenecek

Java Day 09 İstanbul ‘da Düzenlenecek

 JAVA

Sun Microsystems tarafından düzenlenen Java Day 09, Türk yazılımcıları İstanbul'da biraraya getiriyor.

 

25 Haziran 2009 tarihinde, İstanbul'da Geleneksel Java Day (Java Günü) düzenlenecek. Swissotel'de gerçekleşecek olan aktivite ile, Türk yazılımcılar bir arada olacak.

Bugün dünya çapında yaklaşık olarak 6,5 milyondan fazla yazılım geliştirici, Java uygulamasını 4,5 milyardan daha fazla cihaz üzerinde kullanıyor. Düzenlenen bu buluşma sayesinde, yazılım geliştiriciler, Java ile ilgili yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi edinebilecekler.

Sun Microsystems tarafından düzenlenecek olan etkinlik konuları içerisinde, mobilite ve Dtrace, JavaFX, bulut bilgi işlem, gerçek zamanlı uygulamalar bulunuyor. Organizasyonun asıl amacı, özellikle bu alanlarda uygulama ve geliştirme üzerinde gerçekleşen yeniliklerin paylaşılması olarak açıklanıyor.

Sun Microsystems Java Geliştirme ekibinin başında bulunan Reginald Hutcherson'da düzenlenen faaliyete katılım sağlayacak ve ana konuşmacı olarak görev alacak. Java teknoloji danışmanlarından Angela Caicedo, Peter Karlsson ve Carl McDonald da demo sunum yapacaklar. Java Day 09′da ayrıca, Sun Microsystems'ın açık kaynak stratejileri, mobil ve yeni nesil web uygulamaları, masaüstü, entegrasyon ve hizmetler konularına da yer verilecek.

Katılımın oldukça fazla olması beklenen Java Day 09′da, üniversitelerden akademisyen ve öğrencilerin, bağımsız yazılım geliştiricilerin, analistlerin ve uluslararası Java uzmanlarının biraraya gelmesi bekleniyor.

Kaynak: Bilişim Haber
Tarih:
Hit: 1135
Yazar: acikistihbaratYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.