Kindleın Renkli Rakibi Piyasada!

Amazon.com'un Kindle 2'sinin yarattığı rüzgar sürerken uzaklardan, Japonya'dan ciddi bir rakip geldi. Karşınızda, 260 bin renk desteğine sahip ekranıyla Fujitsu FLEPia...

E-kitap ve e-mürekkep, e-kağıt gibi birbirini tamamlayan ürünleriyle zaman zaman karşımıza çıkan Fujitsu, ilk olarak Şubat ayı başında sizlerle paylaştığımız FLEPia ile karşımızda. 260 bin renk desteğine sahip ekranıyla Kindle'ın 'dikkat edilmesi gereken rakipler' listesine ekleyeceğini düşündüğümüz FLEPia'nın tek marifeti renkli ekranı değil elbette.


Fujitsu, yaklaşık 1000 dolarlık etikete sahip FLEPia'dan 2010 sonuna kadar 50 bin adet satmayı hedefliyor.

Fujitsu'nun ilk etapta Japonya'da satışa sunduğu FLEPia, Nisan 2007'de dünyanın ilk renkli ekranlı okuyucusu olarak duyurulmuştu. Bugün itibariyle satışa sunulan FLEPia, 40 saate varan pil ömrüyle dikkat çekerken, 4 GB'lık SD kart aracılığıyla 5 bin adet basılı kitabın içerdiği bilgiyi çantanızda taşımanıza olanak tanıyor. 8 inç büyüklüğünde ekrana sahip Fujitsu FLEPia, dijital kalemiyle sayfa çevirme işini de kolaylaştırıyor. Beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan yaklaşık 1000 dolarlık etikete sahip üründen 2010 sonuna kadar sadece Japonya'da 50 bin adet satılması hedefleniyor.

Kaynak: sdn
Tarih:
Hit: 363
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.