Klavye ve Fare için Mezar Yeri Aranıyor

Microsoft'un sahibi Bill Gates'in CEO zirvesinde yaptığı teknoloji gösterisi klavye ve faresiz döneme geçileceğinin müjdesi olarak değerlendirildi.

Bill Gates zirvede, TouchWall adı verilen 1,2’ye 1,8 metrelik prototip üzerinde yaptığı gösteriyle teknolojinin geldiği noktayı gösterdi.

Steven Spielberg'in yönettiği "Minority Report" (Azınlık Raporu) filminde başrol oyuncusu Tom Cruise'un 3 boyutlu devasa ekran üzerinde elleriyle yaptığı işlemleri hatırlatan gösteri yoğun ilgi gördü.

Hollywood'un filmlerinde kullanılan teknolojik efektlerin artık çok daha kısa zamanda güncel hayatın rutini haline geldiğine bir örnek olan gösteride konuşan Gates, yakın bir zamanda tüm yüzeylerin ekran haline geleceğini söyledi.

Gates birkaç ay önce dokunuş tabanlı el hareketlerini ve konuşmayı tanıyabilecek bir Vista işletim sisteminin ipuçlarını da vermişti.

Uzmanlar, bu teknolojinin insan ve makine ilişkisinin ilk adımı olduğunu ifade ederken Gates; gelecekte ev ve ofis duvarlarının bile birer bilgisayar olacağını ifade ederek teknoloji dünyasını takip edenlerin hayal güçlerini zorladı.

iPhone, Microsoft Surface gibi bu teknolojinin küçük öncüllerini düşününce klavye ve fare için artık mezar yeri aramanın zamanı geldi diyebiliriz.
Kaynak: CNN Türk
Tarih:
Hit: 756
Yazar: NighT-7Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.