Lenovo ile Hız Tutkusu başladı

Lenovo ve Intel’den gerçekliği artırılmış harika bir oyun deneyimi


Lenovo ve Intel’in, Augmented Reality (Arttırılmış gerçeklik) teknolojisi ile geliştirildikleri oyun, kullanıcının tamamen fiziksel hareketleri ile kontrol ediliyor. İlk kez Facebook gibi bir sosyal paylaşım sitesinde uygulanacak bu oyun, klasik bilgisayar oyunlarından sıkılanlara müthiş bir heyecan sunacak.

Oyundaki kullanılan Augmented Reality Teknolojisi, gerçek dünya ile dijital verilerin, çoğu zaman kamera ile çekilen bir görüntünün üzerinde birleştirilmesiyle elde edilen bir teknoloji.

Gerçek dünyanın, bilgisayarlardan gelen bilgilerle ve görüntülerle zenginleştirilmesi, daha faydalı ve işlevsel hale getirilmesi konseptini kapsayan teknoloji ile geliştirilen oyunda kullanıcı, yarışırken klavye ya da fare gibi klasik araçları kullanmıyor; araç kontrollerini kendi fiziksel, gerçek hareketleri ile yapıyor.

Oyunda yarışı en kısa sürede ve en az hasar puanı ile bitiren yarışçılar en yüksek skoru elde ediyor. Otomobil normal şartlarda standart hızında ilerliyor. Yarışan diğer otomobillere çarpmak, pist üzerindeki yağ birikintilerinden geçmek, otomobili pist dışarısına çıkarmak aracı yavaşlatıyor ve negatif hasar puanı toplamasına neden oluyor. Ayrıca pistteki Intel® Turbo Boost imgelerini toplamak da ekstra bir hız avantajı sağlıyor

Kaynak: Teknolojide.com
Tarih:
Hit: 1070
Yazar: jizz_jixYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.