Maaşlı Kadrolu Hacker Aranıyor

Siber korsanlarla baş edemeyince "Çivi çiviyi söker" yöntemine başvurdurlar.

Ukrayna'da bir grup hackerin, Cumhurbaşkanlığı'nın web sitesi ve İçişleri Bakanlığı'nın sitesini çökertmesi üzerine, Kiev Emniyet Müdürlüğü kadrolu "anti-hacker" çalıştırmaya karar verdi.

Kiev Emniyet Müdürlüğü, bilişim teknoloji suçları ve hackerlerle mücadele edebilmek için, kadro açtı. Emniyet işe alınacak elamana 175 dolar (1400 grivna) aylık vereceğini duyurdu. Ancak iş için verilecek maaşın düşüklüğü şaşkınlığa neden oldu. Bunun üzerine emniyet işe alınacak hackerlere yüzde 50 ikramiye vaat etti.

Bu arada Ukrayna Devlet İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, Kiev'de çalışan bir bilgi işlemcinin aylığının 500 doların üzerinde olduğu hatırlatıldı.

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), ülkenin en büyük internet portallarından EX.UA'yı telif hakları suçlaması sebebiyle kapatmaya çalışmıştı. Bunun üzerine dünyaca bilinen 'Anonymous'un da desteğiyle bağımsız hackerler SBU, İçişleri Bakanlığı, Devlet Başkanlığı ve Başbakanlık sitelerini çökertmişti. Günlerce söz konusu kurumların resmi sitelerine ulaşılamamıştı.

Kaynak: Habertürk
Tarih:
Hit: 818
Yazar: discoteam_487Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.