Messenger da Yasaklanıp Affedilen Site...

Anında mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger'da, kullanıcılara zarar verdiği gerekçesiyle bazı adresler yasaklanıyor. Bu siteler arasında ilginç birisi vardı.

Windows Live Messenger kullanıcılarını, internet üzerinden gelebilecek tehlikelere karşı korumak için alınan önlemlerden biri de, mesajların içeriğinin otomatik olarak kontrol edilmesi ve zararlı adresler içeren mesajların sohbet sırasında karşı tarafa ulaştırılmaması. Bilgisayara yüklenen zararlı yazılımları gönderdi bu tehlikeli mesajlardan dolayı yasaklanan siteler arasına, dünyaca ünlü yönlendirme sitesi Tinyurl de eklenmişti. Microsoft, bu kararından kısa sürede vazgeçti ve yasağı kaldırdı.

Tinyutrl Nedir?

Çok uzun bir URL adresini mesajınızla birlikte göndermek, çirkin bir görünüm meydana getiriyor. Bu adresi, Tinyurl.com'a giderek ilgili yazı alanına yapıştırdığınızda, verdiğiniz adrese yönlendirme yapan çok daha kısa bir adres size verilir. Siz de bu yeni adresi mesajınıza yazdığınızda, daha estetik ve amacına hizmet eden bir mesaj ulaştırmış olursunuz.

http://tinyurl.com/7juhz5

Her iki adres de aynı sayfaya açılıyor. Daha önce MSN'de yasaklanan zararlı siteler, Tinyurl.com'un şemsiyesi altında saklanarak kullanıcılara ulaşmayı hedefliyordu.

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 956
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.