Microsoft, iPhonea Oynuyor!

iPhone'u önemli bir mecra olarak gören Microsoft, yazılımları bu ortamda sunmaya devam ediyor. Microsoft'un yeni iPhone uygulaması neye yarıyor?

Microsoft, Apple'la el sıkıştığı (ve Mac için Office'in çıktığı) günlerden bu yana gayet dost biçimde geçiniyor. Bu dostluğun devamı mıdır bilemiyoruz ama Microsoft, iPhone için ikinci yazılımını da yayınladı. Microsoft Tag isimli yazılım, dükkanlarda gördüğünüz ürünlerdeki özel etiketleri okuyarak size internet üzerinden özel ve ayrıntıları anında buluyor. Bu yazılımı edinmek için iPhone'unuzdan App Store'u ziyaret etmeniz gerekiyor.

 

Bu Kodlar Neye Benzer?

Microsoft'un sadece Tag adını verdiği kodlar kısaca HCCB olarak bilinen kodlardan oluşuyor ve Microsoft tarafından geliştirilmiş durumda. HCCB isminin açılımı da "yüksek kapasiteli renkli barkod" (high capacity colour barcode) anlamına geliyor. Bir sürü renkli üçgenden oluşan bu kodlar Microsoft'un uygulamasında aslında veri taşımıyorlar, sadece internet üzeriden ulaşılabilecek olan verilerin hangi ürüne ait olduklarını tanımakta kullanılıyorlar.

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 810
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.