Microsoft: Tek fare ile 4 PC‘ye hükmedin.

Microsoft: Tek fare ile 4 PC'ye hükmedin.

Microsoft'un yeni aracı sayesinde tek bir fare ile yapamayacağınız şey yok gibi...


Microsoft'un Garage adlı programı yeni Windows sürümlerinde yer alacak özel yazılımlarla yükümlü yaratıcılığı yüksek bir program. Bu program dahilinde geliştirilen ilginç ve faydalı araçlar genellikle ya işletim sisteminin bir parçası olarak entegre edilir ya da sadece şirket içerisinde kullanılır ama bu kez Garage dileyen herkesin kullanabileceği bir uygulama yayınladı. "Mouse without borders" (sınırları olmayan fare) adlı bu araç, tek bir fare ile aynı anda birbirine bağlı 4 ayrı PC'yi yönetmeyi sağlıyor.

Aynı anda birden fazla PC ile çalışan kullanıcılar için son derece faydalı olacağını tahmin ettiğimiz "Mouse without borders", tüm bu PC'lerde senkronize yapmanız gereken işleri kolaylıkla halletmenizi sağlıyor. Örneğin bir bilgisayarda yer alan dosyayı bir diğerine kopyalayıp yapıştırmak istediğinizde normal şartlarda bunu ancak alternatif yöntemlerle (e-posta göndermek, FTP'ye yüklemek, Dropbox gibi bir uygulama kullanmak gibi) yapabilirken, bu araç sayesinde tek yapmanız gereken dosyayı ilk PC'den kopyalamak, ve fareyi diğer PC'nin ekranına götürerek yapıştır komutunu seçmek. Aynı ağ üzerinde yer alan bilgisayar arasında sürükle bırak özelliğini de destekleyen bu program aynı zamanda tüm bilgisayarlarda tek bir klavye kullanmanıza da olanak veriyor.

Ağdaki tüm bilgisayarlarınıza giriş yapma imkanına da sahip olmanızı sağlayan "Mouse without borders" programını şu adresten indirebilirsiniz.Kaynak: Veteknoloji
Tarih:
Hit: 654
Yazar: SARIYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.