Microsoft Windows 8.1′in İlk Resmi Tanıtım Videosunu Yayınladı

Windows 8 ile birlikte işletim sistemi tarafında yeni bir döneme giren Microsoft, Blue projesi olarak nam salan yeni Windows 8.1′i kullanıcılarla buluşturmak üzere. Geride bıraktığımız günlerde özellikleri hakkında sıkça bilgi sızdırılan bu yeni sürüm hakkında yazılım devi ilk tanıtım videosunu yayınladı.

Videoda Windows 8′in alamet-i farikalarından Metro arayüzünde bazı değişikliklerin yer aldığı ilk göze çarpan detaylardan. Şirket arayüzün özellikle görsel tarafında dikkat çekici yenilikler gerçekleştirmiş.

Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen Computex Fuarı’nda tanıtılan Windows 8.1, Microsoft’un pazarlama ve mali işlerden sorumlu yöneticisi Tami Reller’ın açıklamalarına göre kullanıcılardan gelen geri dönüşler doğrultusunda geliştirilmiş. Nitekim bilindiği gibi büyük umutlarla piyasaya sürülen Windows 8, yeni masaüstü ve dizüstü bilgisayarda standart işletim sistemi olarak sunulmasına karşın kullanıcılar arasında beklenen ilgiyi görmedi.

Bununla birlikte Microsoft Windows 8 ile birlikte işletim sistemine kazandırdığı dokunmatik yetenekleri yeni sürümünde daha da geliştirrdiğini görüyoruz. Özellikle tablet ve diğer hibrit modellerin piyasadaki payını artırmasını amaçlayan yeni düzenlemeler, kişiselleştirme ve arama iyileştirmeleri ile birlikte Windows 8.1′deki yerini alıyor.

Bulut hizmeti SkyDrive’ı yeni sürümünde işletim sistemine daha çok entegre ettiği görülen Microsoft’un düşen PC satışlarına karşı attığı bu yeni adımlar sonuçları şüphesiz üreticiler tarafından da merakla bekleniyor.

Reller’ın açıklamalarına göre bu yıl içinde kişisel bilgisayarlar ve tabletlerde görme şansı bulacağımız Windows 8.1′in önizleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VQb5caeSo00

Kaynak: sosyalmedya.co
Tarih:
Hit: 1252
Yazar: FCNYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.