Microsoft Yeni SkyDrive Servisini Duyurdu

Microsoft’un Bulut Bilişim destekli depolama servisi SkyDrive yenilendi ve yeni yüzü ile hizmetinize hazır. SkyDrive’ın modernize edilmiş arayüzü HTML5 ile daha hızlı bir çözüm sunuyor. Yüklediğiniz dosyalara navigasyon bilgileri ekleyebiliyorsunuz.

Yeni SkyDrive 100 MB büyüklüğe kadar H.264 videoları oynatabiliyor. Ayrıca Windows 7 kullanıcıları için Internet Explorer 9 görev çubuğu sayesinde tüm SkyDrive gruplarınızı tek bir alanda görebiliyorsunuz. SkyDrive üzerine yüklediğiniz dosyaların kullanımı Windows Explorer’da yaptığınız işlemlere benziyor. Bu yüzden SkyDrive’ı kullanırken tarayıcınız içerisinde olduğunuzu bir an unutabiliyorsunuz. Microsoft’un yeni SkyDrive uygulamasının bu tarz bir yapıya sahip olması özellikle Windows kullanıcılarını sevindirecek.

SkyDrive’ın yeni sürümündeki fotoğraf gösterim özellikleri eskisine göre oldukça geliştirilmiş. Fotoğraflara daha kolay erişebiliyor ve ön gösterimleri daha hızlı yükleniyor. Microsoft’un bulut Bilişimin nimetlerinden faydalanılması için sunduğu hizmetler günden güne artmaya devam ediyor. Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek?

Kaynak:
Tarih:
Hit: 591
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.