Monopoly için İstanbulda yarışıyor!

Tüm dünyada aynı anda satışa sunulacak "Monopoly Dünya Şehirleri" oyununda yer almaya aday 68 şehir arasında İstanbul da var.


Monopoly'de yer alacak 22 şehir www.monopoly.com adresi üzerinden yapılan oylama ile belirleniyor. 28 Şubat tarihinde sona erecek oylama sonunda İstanbul'u oyun alanındaki şehirlerden biri olarak görmek için tüm Türkiye her gün oylamaya katılmaya davet ediliyor!

Oyuncak devi Hasbro, Monopoly'nin yeni versiyonu "Monopoly Dünya Şehirleri" oyununda yer alacak 22 şehri seçmek üzere bir oylama başlattı. 68 şehrin aday gösterildiği oylama 28 Şubat tarihinde sona erecek. Oylama sonunda en fazla oyu alan 22 şehir, 2008 sonbaharında tüm dünyada satışa sunulacak bu özel versiyonda yer almaya hak kazanacak.

22 Ocak tarihinde tüm dünyadan katılımcılar www.monopoly.com sitesini ziyaret ederek oylarıyla şehirleri belirlemeye başladı. 28 Şubat'a kadar sürecek oylamada bir kişi, her gün, 10 ayrı şehir için oy kullanabilecek.

En çok oy alan 20 şehir, Monopoly'nin yeni versiyonu için seçilen ilk şehirler olma hakkını kazanırken oyuna dahil olacak son 2 şehir ise farklı bir oylama ile belirlenecek. Bu son iki yer için dünyadaki tüm şehirleri aday göstermek mümkün olacak, yani İzmir veya Antalya'nın en az İstanbul kadar şansı olabilecek. "Monopoly Dünya Şehirleri"nde yer almak üzere en çok önerilen 20 joker şehir arasında 29 Şubat'ta başlayıp 9 Mart'ta sona erecek yeni bir oylama yapılacak. Bu oylama sonucunda oyuna dahil olacak son 2 şehir de belirlenmiş olacak.

 

  

 

Dünya çapında "Monopoly Dünya Şehirleri"ne girmeye aday olarak gösterilen 68 şehir:Amsterdam

Atina

Barselona

Pekin

Belgrat

Berlin

Bogota

Boston

Bratislava

Brüksel

Bükreş

Budapeşte

Buenos Aires

Kahire

Cape Town

Karakas

Kardiff

Şikago

Kopenhag

Dubai

Dablin

Edinburg

Frankfurt

Helsinki

Hong Kong

İstanbul

Kudüs

Kiev

Kuala Lumpur

Las Vegas

Lizbon

Ljublijana

Londra

Los Angeles

Liyon

Madrit

Melborn

Meksiko

Montreal

Moskova

Mumbai

Münih

New York

Oslo

Paris

Prag

Queenstown

Riga

Rio de Janeiro

Roma

Santiyago

Seul

Şangay

Singapur

Sofya

St. Petersburg

Stockholm

Sidney

Tallinn

Tokyo

Toronto

Vancouver

Viyana

Vilnius

Varşova

Washington

Zagreb

Zürih

70 yıldan fazla bir zamandır Monopoly oyununda her şehirdeki en önemli merkezler bulunuyor. Şimdi ise Hasbro, Monopoly sevenleri kendi şehirlerini bu yeni versiyona taşımak için oy vermeye davet ediyor. Oylama sonucunda belirlenecek sürpriz şehirler Ağustos 2008'de açıklanacak ve "Monopoly Dünya Şehirleri" Sonbahar 2008'de satışa sunulacak.

 

Kaynak: hürriyet teknoloji
Tarih:
Hit: 1693
Yazar: PanxeRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.