Nintendo 3DS’e Tarayıcı ve eShop

Japon elektronik devi Nintendo, bu hafta başında geçtiği basın bilgilendirmesiyle Avrupa bölgesinde satılan Nintendo 3DS’ler için büyük bir güncelleme yayımlanacağını duyurmuştu. 7 Haziran’da tüm 3DS sahiplerinin kullanımına sunulacağı açıklamada ifade edilmişti. Bugün itibariyle yayımlanması beklenen dev güncelleme iki büyük yenilik getiriyor.

Wi-Fi üzerinden çekilebilecek güncelleme, Nintendo 3DS kullanıcılarını, internet tarayıcı desteğine ve Nintendo’nun sanal mağazası eShop’a kavuşturacak. Özellikle eShop desteğiyle kullanıcılar zengin oyun içeriğine her an her yerden ulaşmanın keyfini çıkaracak. Hatta Nintendo eShop’un açılışı şerefine sevilen NES oyunu Excitebike’ın 3D versiyonunu 17 Temmuz’a kadar ücretsiz sunma sözü verdi.

Yazılım güncellemesi ile gelecek internet tarayıcı desteğiyle, oyun konsolu internet cihazı halini alacak. Oyun oynarken dilediğiniz zaman, “Home” tuşuna basılı tutarak internet tarayıcısını açıp dilediğinizce sörf yapabileceksiniz. İşin güzel tarafı ise siz internette ne kadar vakit harcarsanız harcayın, oyun tekrar açıldığında kaldığı yerden devam edecek. Bunun yanı sıra, internetten indirdiğiniz üç boyutlu fotoğrafları 3DS’te gözlüksüz olarak izleyebilecek ya da çektiğiniz fotoğrafları internete yükleyebileceksiniz.

 Yazılım güncellemesinin bu iki yeniliği dışında sürpriz bir kolaylık da getiriyor. Nintendo’nun DSi ve Dsi XL sahipleri, geçmişte aldıkları DSiWare oyunlarını 3DS’e kolayca aktarabilecek.

Bugün bitmeden gelmesi beklenen yazılım güncellemesini, Nintendo 3DS sahipleri Home menüsü altında yer alan System Settings bölümünün altındaki System Update sekmesinden kontrol ederek ulaşabilirler.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 721
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.