Nokia, 2016 Yılında Akıllı Telefon Sektörüne Geri Dönüyor

Nokia, şirketin mobil kısmını Microsoft’a satmasına rağmen tekrar bu alana dönüş sinyallerini veriyordu. En son şirketin CEO’su Rajeev Suri’nin Alman Manager Magazin dergisine verdiği röportajda, şirketin bu yönde bir eğiliminin olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl ve 2015 Nisan ayında bu konuyla ilgili çıkan haberleri yalanlayan Suri, şimdi de bu açıklamaların tam tersi söylemlerde bulunarak Nokia adıyla 2016 yılının ikinci yarısından itibaren bir akıllı telefonu piyasaya çıkaracaklarını belirtti.

Nokia, şu anda 2016 yılının sonuna kadar kendine adının olduğu telefonları kullanma hakkına sahip değil. Fakat 2016 yılının sonuna kadar kendi adına ait telefonlardan mahrum kalmak istemeyen şirket, farklı şirketlerle anlaşma yaparak telefonlara kendi markasını verecek. Daha önce Nokia N1 Tablet şirket bünyesinde tasarlandıktan sonra Foxconn tarafından Nokia adıyla üretilmişti. 2016 yılının ikinci yarısında bu sistem kullanılarak Nokia adıyla bir akıllı telefon tasarlanacak fakat üretim Nokia tarafından yapılmayacak. 

Microsoft’un da sanki Nokia’dan umduğunu pek bulamadığını hissetmeye başladık. Zira şirketin eski Nokia CEO’su Stephen Elop’un işten ayrılması ve arkasından Nokia’nın CEO’sundan böyle bir söylem gelmesi, Nokia ile Microsoft’un yavaş yavaş birbirinden ayrılacağı anlamına geliyor olabilir.

Kaynak: webtekno
Tarih:
Hit: 1655
Yazar: KarakartaL

Taglar: nokia


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

tolgaStain tarafından yazıldı. Tarih: 20/Eyl/15 11:34
Androidle döneceklerse dönsünler , yoksa gene 3'ün birini alırlar.
Roark tarafından yazıldı. Tarih: 01/Eyl/15 18:43
Nokia ne zaman android seçmemeye diretti o zaman cort oldu. Kendi işletim sistemleri , kendi pazarları , kendi marketleri olacak tı! İşletim sistemleri 2 ye ayrılır , pazar 2 ye ayrılır , market 2 ye ayrılır.
Google( Android ) vs Apple ( İos ) gerisi yani 3. olmak isteyenler olamaz batar.! Nokia'da bu konuda diretti ve battı. Eskiden nokiadan baska telefon bilmiyorum yani yokdu ulan sanki koca dunya da 1 tek telefon nokia'nındı .) Akıllı telefon sektörü girdi , nokia gitti.
Android ve nokia birleşirse nokia tekrardan fırlar.
enzo tarafından yazıldı. Tarih: 01/Eyl/15 11:29
Androidli nokia bekleyen büyük bir kitle var, bence başarılı olmaları muhtemel, htc'nin takla attığı şu günlerde pazarda yerine yerleşebilirler.
VisualBoy tarafından yazıldı. Tarih: 26/Ağu/15 15:31
symbian'i hala ozluyorum, neydi be...
A_REX tarafından yazıldı. Tarih: 14/Ağu/15 11:31
Nokya symbian ile batti. Dretmeseydi okadar. Aynisi black beri de olacak. Cihazi yap bas androidi napacan.
Opsiyonel_Bilgiler tarafından yazıldı. Tarih: 14/Ağu/15 00:56
nokya bu piyasada çok sağlam dayak yer
yunusdogan tarafından yazıldı. Tarih: 05/Ağu/15 11:14
ne halt ettikleri hakkında kendilerinin de haberi yok
essad tarafından yazıldı. Tarih: 01/Ağu/15 19:57
tekrardan hayırlı olsun