Nokia, Finlandiya'da ki merkezini satıyor!

Nokia, mali dengesini düzeltmek adına yeni önlemler almaya devam ediyor. En son firma Finlandiya'daki Espoo ana binasını satma kararı aldı.

Mobil telefon pazarının devlerinden Nokia'da mali durumların uzun zamandır iyi gitmediği biliniyor. Firmanın nakit sıkıntısı görülen bir gerçek. Her çeyrekte zarar eden firma, nakit ihtiyacından mıdır başka bir planlama içerisinde olduğundan mıdır bilinmez Finlandiya'daki Espoo kentindeki Nokia ana binasının satılma kararı çıktı.

/Uploads/Media/Doc/2000-2015/EXT/4936-nokiahqfinland1354634358.jpg

170.000.000 Euro değerindeki konut, 1997 yılından bu yana Nokia'nın merkez binası olarak görev alıyor. 48.000 metre kare alana sahip olan merkez binası, Finli gayrımenkül firmalarına satılması düşünülüyor. Bina satıldıktan sonra Nokia tarafından bir süre daha kullanılmaya devam edilecek. Bu noktada firma kiracı olarak kalmayı belli bir süre düşünüyor.

Nokia geçtiğimiz haftalarda Vertu iştirakını satmıştı. Şimdi de ana binasını satıyor. Her çeyrekte zarar etmeyi sürdüren firmayı bakalım Lumia 920 başta olmak üzere Windows Phone 8 ekosistemi kurtarabilecek mi hep beraber göreceğiz.

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 2686
Yazar: mqstarYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.