Nokia ve Lonely Planet cep haritası için el ele

Nokia ve seyahat bilgi şirketi Lonely Planet, cep telefonlarına indirilebilecek haritalar ve kent rehberleri satmak için birlikte çalışacak.

Daha önce cep telefonu kullanıcıları için pek çok firmayla birlikte çalışan Nokia, bu sefer de cep telefonlarında harita hizmeti verebilmek için Lonely Planet’la birlikte çalışmalar yürütecek.

Cep telefonu üreticisi Nokia, “Nokia Maps” kullanıcılarının Lonely Planet’in sağladığı 100’den fazla popüler turistik merkeze ilişkin bilgileri indirebileceğini ve daha fazla turistik yerle ilgili hazırlıkların planlandığını açıkladı. Cep telefonlarına yapılacak her bir indirmenin maliyetinin 7,99 Euro olacağı belirtildi.

Açıklamada, “Lonely Planet rehberleri, yolculara, görülmesi gereken yerleri ve her bir yer için gece hayatını tanıtmanın yanı sıra yemek, alış veriş ve uyumak için iyi yerleri bulmalarına yardımcı olacak” denildi.

Nokia daha önce cep telefonu kullanıcılarının müzik indirebilmeleri için Warner Music, Sony BMG ve Universal Music ile anlaşma imzalamıştı.

Cep telefonu kullanıcıları için internet hizmetlerini artıran Nokia, küresel online piyasasının değerinin 2010 yılına kadar 100 milyar Euro’ya çıkacağını tahmin ediyor.

Geçen yıl 440 milyon adet cep telefonu satışıyla küresel cep telefonu satışlarının yüzde 40’ını karşılayan Nokia, dünya çapında 116 bin kişiyi istihdam ediyor.

Tarih:
Hit: 1105
Yazar: dreampark87Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.