Opera‘ya 17 yaş sınırı

Opera bir ilke imza attı; 17 yaşından küçüklerin indiremeyeceği ilk tarayıcı olmayı "başardı".

Opera, geçtiğimiz gün itibariyle App Store'da boy gösteren ilk tarayıcı olmuş durumda. App Store'da bunca zaman sonra bir tarayıcının sunulması müthiş bir durumken, bu olayın geliştiricinin mi yoksa Apple'ın mı daha çok işe yarayacağı henüz belli değil.

Apple, iOS işletim sisteminin App Store'unda daha önceleri tarayıcılara ve özellikle de Opera'ya az çektimemişti. Opera Mini, reddedilmesinden sonra tekrar şansını denemiş ve sonucunda istatistikler tavana vurmuştu. Firefox Mobil'in geliştiricileri de bu olay üzerine tamamen pes etmişlerdi.

Ancak işin bir de ilginç yönü var: Apple, Mac AppStore'da, Opera'yı indirmek isteyenlerin 17 yaşından büyük olması gerketiğini ilan etti. Opera'dan Jan Standal ise, bu konuda endişeli olduğunu belirtiyor. Ama bu endişesini, Apple'ı taşlayan bir espri ile süslemeyi de ihmal etmiyor: "17 yaş sınırı az... Sizin de bildiğiniz gibi tarayıcımız çok hızlı, bayağı bir özellik mevcut. Sanırım uygulamayı indirmede kısıtlama en az 18 yaş olmalı."

Opera, tarayıcısının Opera.com'dan da indirilebildiğini fakat indirmeden önce "ailenizin iznini alın" şeklinde uyarıda bulunduğunu da ekliyor.

                                                                               

Kaynak: Hürriyet Teknoloji
Tarih:
Hit: 1689
Yazar: murderyYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.