PKKnın yeni propaganda aracı Youtube

Video paylaşım sitesi Youtube, terör örgütü PKK'nın propaganda aracı olmaya başladı.

Genelkurmay Başkanlığı Elektronik Sistemler Komutanı Tuğgeneral Minir Erten'in ses kaydı olduğu öne sürülen bir bandın Youtube'da yayınlanması tartışma konusu olmuştu. 20 Şubat'ta yayına giren videoda, kara operasyonu tarihinin kesin bir biçimde 22 Şubat olarak açıklanması, PKK'ya karşı havadan sürdürülen operasyonlardaki resmi ölü sayılarının yanlış verildiği yönündeki bilgileri terör örgütü propaganda aracı yaptı.

Video paylaşım sitesi Youtube'da, terör örgütünün propagandasını yapan yüzlerce video yer alıyor. Terör örgütünün sözde kuruluş tarihinin anlatıldığı videolar, teröristlerin eğitimlerinin yer aldığı görüntüler, Kandil Dağı'ndaki kamp görüntüleri bulunuyor. Ayrıca sitede, terör örgütü yandaşlarının yazışmaları da yer alıyor. Örgüt yandaşları yazılarında, Türkiye ile Mehmetçiğe hakaret ediyor.

Türk askeri başta olmak kara harekatıyla birlikte moral ve psikolojik olarak çöküntüye uğrayan terör örgütü, yandaşlarını motive etmek amacıyla Youtube da kullanmaya başladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait helikopteri düşürdüğü yalanını ortaya atan terör örgütü, 18 Mayıs 1997'de kırıma uğrayan helikoptere ait görüntüleri Roj Tv'de yeniymiş gibi yayınladı.

Terör örgütü, bununla da yetinmeyip aynı görüntüleri video paylaşım sitesi Youtube'a koydu. Görüntünün linkini ise, örgüt yandaşı internet siteleri sürekli haber yapıyor. Propagandanın yanı sıra terör örgütü Youtube, dünya kamuoyuna sözde haklılığını ispatlamak için de kullanıyor. Örgütün sözde mesajlarını anlatan terör örgütü, yalanlarını sanal alemde de sürdürüyor.
Kaynak: Haberturk
Tarih:
Hit: 1332
Yazar: DJ_AlperYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.