Play Staion 3ün korsanını yaptılar

İZMİR'de, 3 ayrı ev ve 2 işyerine yapılan baskında, piyasaya değeri yaklaşık 1 milyon 500 bin YTL'lik korsan CD, DVD ve çoğaltmakta kullanılan malzemeler ele geçirildi.

İzmir Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, bir aydır sürdürdüğü istihbarat çalışmaları üzerine, korsan CD ve DVD çoğaltıp piyasaya süren kişilerin yakalanması için harekete geçti. Çok sayıda ekibin katılımıyla, dün, gerçekleştirilen eş zamanlı baskınlarda, Kadifekale semtinde 3 ayrı ev, Karşıyaka'daki 2 işyerine de baskın yapıldı. Baskınlarda, 7 bilgisayar kasası, 5 kopyalama cihazı, 23 yazıcı, 10 bin korsan CD ve DVD, 50 bin kapak resmi, yeni piyasaya sürülen 513 Play Staion- 3 oyunun korsan versiyonu, 449 gameboy oyun kartuşu ele geçirildi. Bandrolsüz ve korsan malzemelerle ilgisi bulunduğu belirlenen 19 kişi hakkında da yasal işlem yapıldı.

 

Emniyet yetkilileri, el konulan, gameboy oyun kartuşlarının ithal olarak ülkeye getirildiğini, bandrolsüz olarak tanesi 70 YTL'den satıldığını, kentte ilk defa ele geçirildiğini söyledi. Malzemeler içindeki Play Staion-3 oyunun da üretici firma tarafından daha yeni piyasaya sürüldüğü, ancak kolay yoldan para kazanmak isteyen kişilerin hemen korsan versiyonunu yaptıkları da kaydedildi. Denetimlerin, aralıksız sürdürüleceği bildirildi. 

 

 

 

 

 

Kaynak: hürriyet teknoloji
Tarih:
Hit: 2233
Yazar: PanxeRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.