PlayStation 3‘e yasak mı geliyor?

Sony’nin popüler oyun konsolunun kaderini mahkeme kararı belirleyecek.

Son zamanların popüler konularından olan patent ihlali, teknolojinin iki dev firmasını tekrardan karşı karşıya getirdi. Güney Kore menşeli dünyaca ünlü elektronik firması LG, patent anlaşmazlığı nedeniyle Sony’i dava etti.

LG, çıktığı günden bu yana oyun konsolu olarak en iyiler arasında yer alan Sony PlayStation 3’ün satışlarına engel olabilmek için Uluslararası Ticaret Komisyonu’na talepte bulundu.

PlayStation 3’ün yanı sıra, LG’nin patent ihlali iddiasından Sony’nin bazı Bravia TV’leri ve Blu-ray oynatıcıları da nasibini aldı. LG’ye göre kendi firmalarının ellerinde bulundurduğu 4 adet patent, Sony’nin bu cihazlarında izinsiz olarak kullanılıyor.

Bravia TV ve Blu-ray cihazlardaki ihlal edilen patentler hakkında bilgi vermeyen LG, PlayStation 3 için ise çoklu veri akışı, farklı kamera açıları ve salt okunur cihazda saklanan verileri çoğaltma sistemi konusunda Sony’i dava ettiğini açıkladı.

Tüm bu iddialara karşı mahkeme LG’yi haklı görürse, olacakları hayal etmek bile güç.

Hemen hatırlatalım, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Sony, 7 ayrı patenti ihlal ettiği için LG’nin telefonlarının ABD sınırları içinde satışının engellenmesini talep etmişti. Şimdi de LG benzer bir iddia ile PS3 satışlarını ABD'de yasaklamaya çalışıyor.

Tarih:
Hit: 1731
Yazar: SanalcaptanYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.