Ruslar akıllı telefon savaşına hızlı giriyor!

2012'de iyice kızışan akıllı telefon rekabetine 2013'te Ruslar da girecek. Rus teknoloji firması Yota yeni çift ekranlı akıllı telefonunu 2013'ün ikinci yarısında piyasaya süreceğini duyurdu.

Yota'nın telefonu bir LCD ekran ve e-ink teknolojisiyle üretilmiş siyah-beyaz başka bir ekrana sahip olacak. Daha az enerjiye ihtiyaç duyan e-ink teknolojisi daha çok e-kitaplarda kullanılıyor. Telefondaki iki ekranda 4.3 inç büyüklüğünde olacak.

Yota, Android işlem sitemiyle çalışan  telefonun iki ekranlı olmasına rağmen pil ömrünün piyasadaki rakiplerinden daha uzun olduğunu iddia ediyor. Kesin olarak belirlenmese de telefonun anlaşmasız satış fiyatının 500 dolar olması bekleniyor.

Geliştirilen prototipi tanıtan Yota CEO'su Vladislav Martynov " Farklı olsun diye bu telefonu yarattık.  Bugün telefonların çığu sıkıcı ve kutu gibi. Bizim telefonumuz kalıpların dışına çıkmak isteyenlere hitap ediyor" diye konuştu.

Yota'nın verdiği bilgiye göre firma daha adı belli olmayan telefon üzerinde 2 yıldır çalışıyor. Şu anda telefonla gelecek 5 uygulamanın testleri gerçekleştiriliyor.  Sözkonusu akıllı telefon daha çok ürettiği modemlerle tanınan Yota'nın ilk telefonu olacak.

Kaynak: VeTeknoloji
Tarih:
Hit: 1981
Yazar: yarasaadamYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.