Smile adsl, 2008de dört kat büyüyecek...

 

Kablosuz ve genişbant erişim hizmeti sunan ve Türk ADSL pazarında ikinci sırada yer alan Smile adsl birinci yaşını kutladı.

Düzenlenen basın toplantısında, şirketin geleceğe yönelik beklentilerini ve hedeflerini anlatan Doğan Telekom Genel Müdürü Fazıl Esen, geçen bir yıl içerisinde sektördeki zor rekabet şartlarına rağmen, 100 binin üzerinde abone kazandıklarını, bu rakamı 2008'de dört katına çıkartmak istediklerini belirtti.

Esen, Doğan Telekom'un diğer hedefini ise alternatif operatörler hakkındaki yaygın “ucuz ve daha kalitesiz servis” önyargısını kırmak ve smile adsl'in gelişmiş teknolojisiyle bugün alınamayan birçok yeni hizmeti verebileceği güvencesini pazara aktarmak olarak açıkladı.

Serbestleşmenin bir an önce şehir içineaçılması, numara kaynaklarının eşit ve şeffaf kriterlere göre işletmecilere tahsis edilmesi gerektiğinin altını çizen Doğan Telekom Genel Müdürü Fazıl Esen, tüm bu gelişmelerin bir plan dahilinde yönetilmesi gerektiğini söyleyerek, “2008 yılında Sabit Telefon Hizmetinin verilebilmesi için şehiriçi görüşmelerin özel sektöre açılması, numara kaynaklarının tahsis edilmesi ve yönetilmesi, Wi-Max, Wi-Fi, yerel ağın paylaşıma açılması, veri akışı gibi pek çok konunun netleşmesini bekliyoruz” ifadesini konuşmasına ekledi.

2008'de gerçekleşecek olan Wi-Max ihalesine özel önem verdiklerini kaydeden Esen, bu ihale için hazırlıklarını yaptıklarını ve müşterilerine sadece genişbant değil yaygın kablosuz erişim hizmeti sunmayı amaçladıklarını belirtti.

Genişbant üzerinden data, ses ve IPTV hizmetleri vererek, hizmet çeşitliliği yaratacaklarını belirten Esen, içerik ve servisleri yaygınlaştırarak abone sayılarını artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 942
Yazar: lordvader89Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.