Sony ile PSP 2 Üzerine...

     Uzun zamandır devam eden PlayStation Portable 2 söylentileri doğru mu? SCE Europe başkanı David Reeves'tan dürüst açıklamalar, itiraflar burada.

  Sony Computer Entertainment Europe Başkanı David Reeves, firmanın el konsolu PlayStation Portable için bir PSP 2 planı olmadığını net bir dille ifade etti. Tokyo'ya sık sık gidip geldiğini belirten Reeves, herkesin PSP-3000 ve mevcut nesil üzerine yoğunlaştığını açıkladı. Dört yıllık bir el konsolu olmasının, PSP'nin zayıf noktası olduğunu itiraf eden Reeves, yine de PSP oyunlarının gecikmeli de olsa çıkmayaya devam edeceğine söz verdi.

 PlayStation Portable Geri Planda

Yazılım firmalarında olduğu gibi, Sony içinde de öncelikle PS3'e odaklanıldığını söyleyen SCEE Başkanı, PlayStation 2'nin bile bazı oyunlarda önem sırası olarak PSP'nin önüne geçtiğini iddia etti. Diğer bir deyişle, Sony, PSP el konsoluyla daha uzunca bir süre kör topal idare edecek. Dış görünüşü değişip birkaç yeni özellik eklense de, tamamen yeni bir platform olarak PSP 2 gibi bir konsol yakın zamanda düşünülmüyor.

 

Kaynak: Shiftdelete
Tarih:
Hit: 788
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.